ye-logo.v1.2

Будівництво Молодіжного парку: як виглядатиме простір біля міського пляжу

Суспільство 4190
Молодіжний парк займає площу майже чотири гектари
Молодіжний парк займає площу майже чотири гектари. Фото: автора

Благоустрій території розпочали з ремонту центральної алеї.

Молодіжний парк у Хмельницькому нарешті почали облаштовувати. Будівництво сучасного простору поблизу міського пляжу відбуватиметься у три черги. Нині триває перший етап реалізації проєкту. Цьогоріч з міського бюджету на роботи в парку виділили три мільйони гривень. За словами заступника міського голови Василя Новачка, за ці гроші збудують центральну пішохідну доріжку і залиють фундамент під скейт-парк.

«Ширина доріжки складає п’ять метрів. Власне, це та доріжка яка була асфальтована, напівзруйнована і проходила паралельно пляжу. Працівники встановили поребрики, підготували основу, завезли плитку. Це буде не звичайна дрібно-розмірна бруківка, а великоформатна в мультикольорі. Коричнева з сірим плитка має дуже цікавий вигляд. Наступного року скейт-парк плануємо завершувати і в межах фінансування будемо продовжувати облаштовувати пішохідні доріжки», - говорить Василь Пилипович.

Загалом договір першої черги будівництва Молодіжного парку підписаний на 14 мільйонів гривень. Крім спорудження головної алеї, в рамках першої черги збудують скейт-парк, змонтують освітлення, облаштують новий заїзд на світлофорі і відремонтують зону парковки. Вартість всього проєкту складає 47 мільйонів гривень.

Наступного року роботи в парку продовжать.

Концепцію парку розробляли хмельницькі архітектори Олена Джула-Райфшнайдер та Дмитро Райфшнайдер. За ідеєю, у парку мають максимально зберегти існуючий ландшафт. Вхідна зона буде урбаністичною. Оновлять парковку, далі розташують кілька майданчиків: скейт-парк, волейбольний, спортивний, дитячий майданчики.

«Скейт-парк буде мінімалістичний. Він розрахований на початківців, щоб могли кататися всі. Волейбольний майданчик залишиться майже в тому ж місці, що раніше, але ми його значно оновимо. Буде великий сучасний майданчик для дітей, створений з природних матеріалів, а спортивний майданчик стане значно більшим і кращим», - розповідає Олена Джула-Райфшнайдер.

Інша частина парку матиме просторі зелені галявини з деревами. В існуючій улоговині, де зазвичай проводять міські пікніки, покази фільмів просто неба, створять амфітеатр.

У парку побудують амфітеатр.

«Ми планували, що в цьому місці будуть зелені тераси – зона для відпочинку та проведення невеликих подій. Але досліджуючи технологію виконання, зрозуміли, що їх буде дуже важко підтримувати в ідеальному стані. Тому вирішили збудувати амфітеатр. Бетонні елементи, поєднані з газоном, будуть як частина терас», - додає архітекторка.

Укінці парку влаштують оглядовий майданчик, з якого відкриватиметься вигляд на водосховище і місто. Окрім того, в парку будуть дерев’яні тераси – місця для відпочинку у вигляді лавок, поєднаних з площинами дерева. Також в дальній зоні парку залишають великий відкритий простір для проведення різноманітних фестивалів.

Зараз у парку викладають тротуарну плитку.

Дерева у парку замінюватимуть поступово. Планується висадка нових дерев порід з різною швидкістю розростання.

«Був проведений аналіз наявних дерев. Кілька стовбурів будуть зрізані через їхній поганий стан. Проте загалом це не змінить картину в парку. Інші дерева піддаються лікуванню, в найближчій перспективі вони зберігаються. Паралельно висаджується багато інших дерев, щоб в майбутньому вони замінили старі дерева. Все таки вік верби обмежений, ми не зможемо ними насолоджуватися ще 50 років», - зазначає Олена.

Майданчик для вигулу собак буде облаштований поза межами парку Молодіжного, але на суміжній території. За словами архітекторів, він буде логічно пов’язаний з структурою парку.

Нагадаємо, також у парку Чекмана біля колеса огляду будують нову відпочинкову зону. Працівники спорудили три великі цементні кола, встановлюють бордюри, рівняють поверхню. Сам атракціон технічно готовий, однак його ще має перевірити інспекція.

Читайте також: Реставрація столітньої пам’ятки. Чи стане вежа в Дубовому туристичним об’єктом

Зображення-візуалізації проєкту парку Молодіжного:

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую