ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У Хмельницькому хочуть назвати вулицю на честь загиблого снайпера Уберта Мрачковського

Суспільство 1679
Уберту Мрачковському було 33 роки
Уберту Мрачковському було 33 роки. Фото: з архіву

Перейменувати пропонують вулицю Вайсера.

Вчора, другого грудня, на платформі єдиної системи місцевих петицій опублікували пропозицію перейменувати одну з вулиць Хмельницького на честь спецпризначенця Уберта Мрачковсього, який загинув 19 листопада цього року на сході України. Автором петиції стала Каріна Лісецька. 

У повідомленні вона перераховує вулиці Хмельницького, які нині названі на честь російських чи радянських діячів і паралельно наводить приклади перейменування вулиць в інших містах на честь загиблих на сході України військових.

«Хмельницький повинен пам’ятати свого Героя, який не один рік оберігав державний кордон України. Задля шанування пам’яті Уберта як визначного військослужбовця, задля нагадування мешканцям міста про те, в який час ми живемо та хто бореться за мирне небо над нашими головами, звертаємось із петицією перейменувати вулицю Володимира Вайсера на честь Мрачковського Уберта Валерійовича», - пише авторка.

Також Каріна Лісецька розповіла про військовий шлях загиблого Героя та його бойові нагороди:

«Уберт Мрачковський був старшим солдатом, снайпером, військовослужбовце 8-го окремого полку спецпризначення. В 2014 році він брав участь у боях за Савур-Могилу, був у полоні майже два тижні. Під час виконання завдання був поранений, проте після одужання — повернувся на фронт. У цьому ж році був учасником боїв за Мар’їнку. Під час боїв за Донецький аеропорт у селі Піски як снайпер прикривав українські танки. У 2015 році у складі тієї ж 51-ї окремої механізованої бригади брав участь у боях під Волновахою.У 2015 році брав участь у боях за Дебальцеве, так званому «дебальцевському котлі». Отримав поранення при виході з Дебальцева.

Був нагороджений орденом «За мужність» III ступеня, відзнакою Президента України «За участь в антитерористичній операції», нагрудними знаками «Знак пошани» і «За взірцевість у військовій службі» ІІІ ступеня.

Військова кар’єра Мрачковського Уберта закінчилась на посаді снайпера підрозділу у складі 8-го окремого полку спеціального призначення, коли його було вбито у віці 33-х років».

Наразі зібрано понад 70 голосів із 500 необхідних. До кінця збору підписів залишилось 89 днів.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую