ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Який штраф загрожує за купівлю нелегальної ялинки

Суспільство 2072
За придбання незаконно зрубаної ялинки, можна сплатити штраф від 510 гривень
За придбання незаконно зрубаної ялинки, можна сплатити штраф від 510 гривень. Фото: з архіву

В області розпочалася операція «Новорічна ялинка - 2022».

Оштрафувати можуть не лише того, хто незаконно вирубує хвойні дерева, а й тих, хто їх купує. Про це повідомляють у Державній екологічній інспекції у Хмельницькій області.

Зокрема, для покупців нелегальних ялинок (які були зрубані без відповідних дозволів), загрожує штраф від 510 до 1700 гривень. Крім того, конфіскують і куплене дерево. А ось для тих, хто вирішить незаконно зрубати ялинку – штраф більший. «Враховуючи мінімальний розмір штрафу і збитків, одне нелегальне дерево обійдеться громадянам у 1 тисячу 54,8 гривні, а для посадових осіб – 3 тисячі 94,82 гривні».

Наразі в області вже розпочалася операція «Новорічна ялинка – 2022». В її рамках екоінспекція спільно спільно з правоохоронцями та державною лісовою охороною створили мобільні групи, які під час проведення перевірок виявлятимуть порушників як в лісі, так і на ринках та автошляхах.

Як же взнати чи ялинка легальна? «На ній обов'язково має бути чіп, а на ньому написаний номер. Також, при введенні цього номеру на спеціальному сайті можна отримати всю інформацію про дерево: де його виростили, кому воно належить, - пояснили в Державній екологічній інспекції у Хмельницькій області. - Легальні ялинки вирощують в спеціальному державному лісгоспі. У випадку, якщо ялинку або сосну вирощено на власній або орендованій земельній ділянці, документами, що підтверджують законність походження дерева, можуть бути документи на право власності на земельну ділянку або право постійного користування земельною ділянкою та довідка з органу місцевого самоврядування з інформацією про походження лісопродукції».

Мешканців краю закликають не винищувати лісові насадження та не купувати ялинки без маркування. А у разі виявлення фактів незаконних порубок новорічних красунь, або їх реалізації повідомляти на телефон «гарячої лінії» екоінспекції за номером (0382) 70-28-39.

Нагадаємо, вчора, 3 грудня, в Хмельницькому засвітили вогні новорічної ялинки. Сьогодні ж, 4 грудня, запрацює Різдвяний ярмарок.

Читайте також: Хмельницькі лісівники показали, як вирощують ялинки до свят

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую