ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Гамалій просить Зеленського запросити Стівена Спілберга на Хмельниччину

Суспільство 2760
Бабуся і дідусь Стівена Спілберга по батьковій лінії - з Кам
Бабуся і дідусь Стівена Спілберга по батьковій лінії - з Кам'янця-Подільського. Фото: facebook.com/groups/StevenSpielbergOfficial

В обласному архіві зберігаються документи, які мають стосунок до родини митця.

Голова облдержадміністрації Сергій Гамалій звернувся з листом до президента України Володимира Зеленського, у якому просить запросити відвідати Україну, у тому числі й Хмельниччину, відомого режисера Стівена Спілберга.

Як відомо, знаменитий американський кінорежисер, сценарист і продюсер, володар кількох «Оскарів» Стівен Спілберг має українське коріння. Більше того, його бабуся і дідусь по батьковій лінії Шмуель Шпільберг та Рівка Чечік - з Кам’янця-Подільського. Саме звідси у 1906 році вони емігрували до Америки.

За словами Сергія Гамалія, у Хмельницькому обласному держархіві зберігаються документи, які мають стосунок до родини митця. Тож голова облдержадміністрації хотів би запросити Спілберга відвідати батьківщину його предків. І зазначає, що наразі режисер знімає фільм про своє дитинство, тож, можливо, такі відвідини надихнули б його на нові творчі ідеї.

Стівен Спілберг народився 18 грудня 1946 року в місті Цинцинаті, Огайо, США. Його називають найкасовішим режисером в історії світового кінематографу: його картини зібрали в прокаті понад 11 мільярдів доларів. Триразовий лауреат премії «Оскар». Він зняв такі відомі картини як «Щелепи», «Іншопланетянин», «Список Шиндлера», «Врятувати рядового Раяна», а також серії фільмів про археолога Індіану Джонса і двох фільмів «Парк юрського періоду» і багато інших, які увійшли в класику світового кінематографу.

В інтерв’ю зірка Голівуду не раз говорив, що його родина походить з України, а його улюблена страва - український борщ. В 59 років Спілберг вперше відвідав Україну. Щойно зійшовши з трапу, він вигукнув: «Нарешті я на рідній землі».

Нагадаємо, у 2019 році голівудський актор Міккі Рурк заявив, що хоче, аби його поховали в Україні - у селі загірці на Білогірщині.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую