ye-logo.v1.2

З якими проблемами жителі Хмельниччини звертаються до міліції?

Суспільство 2843

З початку року до органів та підрозділів УМВС України в Хмельницькій області надійшло понад 11 тисяч звернень громадян

Одним із видів реалізації громадянами наданого їм Конституцією України права прийняття участі в управлінні державними і громадськими справами, впливу на поліпшення діяльності окремих органів влади є звернення громадян.
Впродовж 2011 року до органів та підрозділів Управління Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області надійшло понад 11 тисяч звернень громадян, які стосувалися різних напрямків діяльності міліції. 573 особи звернулися із заявами безпосередньо на адресу керівництва УМВС.

У 408-ми від загальної кількості звернень оскаржувались неправомірні дії або бездіяльність представників різних служб, проте близько 40% таких скарг стосувалися діяльності працівників Державної автомобільної інспекції в сфері застосування адміністративного законодавства.

Незважаючи на те, що протягом згаданого періоду часу всього підтвердилось 50 оскаржуваних випадків (12,2%), нерідко громадяни, не володіючи інформацією про порядок перевірки фактів, викладених у зверненнях, надають завідомо неправдиву або неповну інформацію.

В процесі перевірки звернення працівниками компетентних служб проводиться вивчення документації з питань оскаржуваних дій, опитування осіб, які мають відношення до справи, а також, в окремих випадках — додаткове опитування заявника. На підставі отриманої інформації робиться висновок про правомірність дій працівника міліції, їх відповідність чинному законодавству України.

Іноді на адресу Управління надходять заяви про застосування працівниками міліції насильства, катувань або приниження людської гідності. Такі звернення підлягають обов'язковій реєстрації у Журналах реєстрації заяв і повідомлень про злочини та проведенню перевірки в порядку ст. 97 КПК України (Обов'язковість прийняття заяв і повідомлень про злочини і порядок їх розгляду), яка триває не більше 10 діб. В результаті перевірки приймається рішення про порушення кримінальної справи, відмову в її порушенні або направлення заяви чи повідомлення про злочин за належністю. Прийняття згаданих рішень стосовно працівників міліції відноситься до компетенції органів прокуратури.

Упродовж поточного року до прокурорських установ надійшло 36 заяв, повідомлень та матеріалів перевірок щодо спричинення особам тілесних ушкоджень та застосування фізичного насильства працівниками органів внутрішніх справ. У 32 випадках уже прийняті рішення про відмову в порушенні кримінальної справи, що свідчить про надання таких заяв особами з метою уникнення адміністративної чи іншої юридичної відповідальності.

Однак, випадків притягнення заявників до кримінальної відповідальності за ст. 383 КК України (завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину) не зафіксовано.

За завідомо неправдиве повідомлення про злочин Кримінальним кодексом України передбачена відповідальність від найнижчої межі — виправних робіт на строк до двох років аж до позбавлення волі строком від двох до п’яти років.

Тому, звертаючись до органів державної влади, кожен громадянин повинен чітко формулювати обставини, які є причиною його звернення та усвідомлювати, що в разі надання завідомо неправдивих відомостей може наставати кримінальна відповідальність.

ВЗГ УМВС України в Хмельницькій області 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую