ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Що робити під час обстрілів — поради Міністерства оборони України

Суспільство 9788
Один з російських літаків, які збили Українські Герої
Один з російських літаків, які збили Українські Герої. Фото: з фейсбуку Ukrainian American Coordinating Council

Під час артилерійського, мінометного обстрілу або авіаційного нальоту не залишайтеся в під’їздах, під арками та на сходових клітинах

Запеклі бої тривають і Українські Герої продовжують стримувати ворога та завдавати йому суттєвих втрат. Тому Міністерство оборони закликає українців не піддаватися паніці, адже одна з цілей Росії — посіяти хаос. Тому поки загарбники не здолані, потрібно дотримуватися правил безпеки, адже росіяни не гребують артилерійськими обстрілами та авіаударами. Що ж робити у такому разі, наводимо поради від Міноборони.

Що робити під час артилерійського обстрілу системами залпового вогню?

За інформацією Міноборони, таку ракету можна помітити й зреагувати. Залп реактивної установки добре видно. Вночі це яскравий спалах на обрії, а вдень — димні сліди ракет. Тож організуйте постійне спостереження та тримайте у полі зору будівлі й споруди, які розташовані поруч і можуть бути використанні як укриття. Після сигналу спостерігача є кілька секунд, щоб сховатися.

Ховатися слід у підвалі або в іншому заглибленому приміщенні. Вибирайте місце у кутку між несучими стінами та недалеко від вікон або дверей, щоб миттєво покинути будівлю у випадку попадання снаряду.
Не виходьте з укриття, не почекавши хоча б десять хвилин після завершення обстрілу. Бо після залпу зазвичай ведеться уточнення результатів стрільби й коригування вогню чи зміна позиції.

Що робити під час артобстрілів?

Під час артилерійського, мінометного обстрілу або авіаційного нальоту не залишайтеся в під’їздах, під арками та на сходових клітинах. Також небезпечно ховатися у підвалах панельних будинків, біля автомобільної техніки, автозаправних станцій і під стінами будинків із легких конструкцій. Такі об’єкти неміцні, тож є небезпека опинитися під завалом або травмуватися.

Якщо вогонь артилерії, мінометний обстріл, авіаційне бомбардування застали вас на шляху, негайно лягайте на землю, туди, де є виступ або хоча б у невелике заглиблення. Захист можуть надати бетонні конструкції (крім тих, які можуть обвалитися або загорітися), траншеї, неглибокі підземні колодязі, широкі труби водостоку та канави.

Обов’язково закривайте долонями вуха й відкривайте рот — це врятує від контузії, вбереже від баротравми. Після завершення обстрілу не починайте самостійно займатися розбором завалів, а чекайте на фахівців з розмінування та представників аварійно-рятувальної служби.

Що робити під час обстрілу стрілецькою зброєю?

Під час стрілянини найкраще сховатися у захищеному приміщенні. Наприклад, ванній кімнаті або навіть у самій ванні. Коли це не можливо, потрібно лягти, прикрившись предметами, які здатні захистити вас від уламків і куль.

Якщо ж ви потрапили під стрілянину просто неба, краще впасти на землю та закрити голову руками. Ефективним захистом буде будь-який виступ, навіть тротуар, заглиблення в землі або канава. Укриттям також може стати бетонна сміттєва урна або сходинки ґанку. Не намагайтеся сховатися за автомобілями та кіосками — вони часто стають мішенями.

Де б ви не перебували, тіло повинне бути у максимально безпечному положенні. Згрупуйтеся, ляжте у позу ембріона. Розверніться ногами у бік стрілянини, прикривши голову руками та відкривши рот, щоб близький вибух не пошкодив барабанні перетинки. Чекайте поки стрілянина не вщухне, а пострілів не буде бодай протягом п’яти хвилин.

Якщо ваше житло перебуває в зоні регулярних зіткнень, потрібно зміцнити вікна. Наприклад, клейкою плівкою. Це допоможе уникнути розльоту уламків скла. Бажано закрити вікна, наприклад, мішками з піском або масивними меблями.

До теми: Де в Хмельницькому та області захисні укриття (КАРТА)

До теми: Поради, як зібрати тривожну валізу: список найважливіших речей

До теми: Де в Хмельницькому набрати воду, якщо вона зникне з кранів

До теми: Поради, що робити, якщо зникне мобільного зв’язок під час надзвичайної ситуації

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую