ye-logo.v1.2

Перехід на літній час 2022 – переводимо годинники на годину вперед

Суспільство 4067
Стрілки годинників переводять на годину вперед в останню неділю березня і на годину назад в останню неділю жовтня
Стрілки годинників переводять на годину вперед в останню неділю березня і на годину назад в останню неділю жовтня. Фото: ілюстративне з архіву

Зміна часу відбудеться вже найближчої ночі.

В останню неділю березня Україна традиційно переходить на літній час. У 2022 році стрілки годинників переведуть на годину вперед о третій годині ночі 27 березня.

Переведення годинників в Україні проводять двічі в рік. Це регламентується постановою Кабміну. яка передбачає переведення часу в останні неділі березня та жовтня.

Історія переведення стрілок годинників бере свій початок в роки Першої світової війни. Запровадження літнього та зимового часів тоді було продиктоване економічними чинниками. Зокрема, заощадженням електроенергії. Нині ж через запровадження нових енергоефективних технологій економічна доцільність переведення годинників стає надто незначною. Тому все більше країн відмовляється від цього. В Україні теж нардепи періодично піднімають питання скасування переходу на літній час, однак такого рішення прийнято не було.

Чи впливає на здоров’я переведення годинників – відповідь на це питання неоднозначна. У різних дослідженнях переважно йдеться про шкідливість переходу саме на літній час. Однак це стосується не усіх людей. Наприклад, про це у своїй книзі «Коли я нарешті висплюся?» пишуть кандидатка біологічних наук Ольга Маслова та консультантка зі сну Ніка Бєльська.

За їх словами, найважче сприймають зміну часу люди з хронічними серцево-судинними захворюваннями, біполярним розладом, депресіями й іншими психічними проблемами. Є певні дослідження, які вказують на підвищення смертності від інфарктів та інсультів під час переходу літній час. Однак це питання поки неповністю вивчено.

На противагу цьому називають і причини, чому все ж існує необхідність переведення годинників на літній час і зимовий час саме в Україні. Як пише ТСН, Україна — досить велика країна, а тому географічні відстані між західною та східною її частинами немаленькі.

«Періодичне переведення годинників є так званим «часовим компромісом», - пише видання.

Якщо, наприклад, скасувати перехід восени, в Харкові сонце сходитиме о 03:25 годині, а заходитиме о 19:47. А це призведе до таких результатів:

  • майже половина ночі буде занадто світлою, а робоча зміна людей закінчуватиметься після настання темряви;
  • протягом року люди втратять від 120 до 200 «світлових» годин;
  • у вечірню годину-пік швидкі сутінки призведуть до збільшення кількості ДТП;
  • психологи вважають, що зросте кількість випадків депресивних станів, адже деякі гормони, зокрема, серотонін погано виробляються, коли світловий день короткий.

Якщо ж скасувати перехід після переведення годинників на літній час, взимку в Ужгороді сонце сходитиме лише о 09:20 ранку, а заходитиме о 17:38. Для школярів, у яких уроки часто розпочинаються від 8-ї години, такий варіант важко назвати хорошим.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую