ye-logo.v1.2

Що робити при фосфорному бомбардуванні — інструкція Міндовкілля

Суспільство 13058
Ймовірне використання фосфорних боєприпасів на території Київської області
Ймовірне використання фосфорних боєприпасів на території Київської області. Фото: з телеграму мера Ірпеня Олександра Маркушина

Фосфорні бомби викликають масштабні пожежі, забруднення ґрунтів і важкі хімічні опіки в людей.

Російські окупанти часто використовують проти українського населення заборонені боєприпаси. Наприклад, фосфорні бомби, які містять небезпечний для людей та довкілля білий фосфор. Використання таких боєприпасів фіксували на території Донецької, Луганської та Київської областей. Тому представники Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України підготували інструкції, що робити під час фосфорного бомбардування та як надати першу допомогу постраждалим від нього.

Фосфорні бомби викликають масштабні пожежі та хімічне забруднення ґрунтів. Потрапивши на шкіру, білий фосфор спричиняє важкі хімічні опіки, ураження кісток і кісткового мозку.

Тож єдиний спосіб вберегти своє життя та здоров’я під час бомбардування такими снарядами — сховатися в надійне укриття. Також варто знати, що фосфор горить під час контакту з киснем. Тому його потрібно гасити великою кількістю води.

Перша допомога при ураженні білим фосфором

Для початку — не торкайтеся руками частинок фосфору на шкірі чи на одязі. Якщо є змога, занурте пошкоджену частину тіла у воду. Рясно поливайте або змочуйте водою шкіру та одяг там, де є краплі фосфору. Обережно зніміть одяг — краще прямо у воду або продовжуючи поливати його та шкіру водою.

Рану обробіть содовим розчином: на одну склянку води потрібно додати одну чайну ложку соди. Однак під час обробки таких ран заборонено використовувати вату й перекис водню. Останній розпадається на воду та кисень, який викликає займання фосфору.

Пийте багато води, молока чи лужної води без газу. Якщо людина з фосфорними опіками при свідомості, дайте їй знеболювальне та заспокійливе.

До теми: Поради, як правильно облаштувати укриття у підвалі

До теми: Що робити під час обстрілів — поради Міністерства оборони України

До теми: Поради, що робити у разі хімічної атаки або аварії на хімпідприємстві

До теми: Поради, що робити у разі обвалу будинку

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую