ye-logo.v1.2
23 Вересня, 2019

Жінка каже, що отруїлася на робочому місці

Михайло ЖИЛА Суспільство 2894
За рік лікуванняродина Боровських витратила понад 40 тисяч гривень
За рік лікуванняродина Боровських витратила понад 40 тисяч гривень. Фото: автора

Лікарі твердять, що хвора симулює і відправляють її до психіатра

Леоніда Боровська мешкає у селі Закупне на Чемеровеччині. Донедавна жінка працювала на «Закупнянському хлібоприймальному підприємстві». 9 липня минулого року їй стало погано просто на робочому місці.
«У складах я працювала з 23 червня, - розповідає Леоніда Федорівна. - У ті дні сильно втомлювалася, боліла голова. Але я не звертала уваги. Вранці 9 липня я своїми ногами пішла на роботу. Десь у половині четвертої була на складі. Прибирала ячмінь. Коли перед очима все попливло, закрутилося, почала сильно блювати. Я думала вип'ю води, і воно пройде. Та де там. Стало ще гірше. Я ледь дійшла до роздягальні».
Про несподівану хворобу повідомили родичів жінки. Її чоловік приїхав на роботу.
Інженер з техніки безпеки навіть не спробував викликати «швидку»
«Мене на пропускному пункті вже чекав інженер з техніки безпеки Борис Поплавський, - каже Олександр Боровський. - Жінка лежала на лаві у бетонному приміщенні. Була така бліда. Ледь могла говорити. Таке відчуття ніби п'яна. До мене Поплавський каже: «Забирай її додому»! Куди додому? У такому стані. Я її з сином на руках відніс до машини і в Чемеровецьку райлікарню. Витискав з тої «Таврії» все, що міг. А інженер навіть карету швидкої допомоги не викликав».
Зважаючи на важкість стану жінки, пацієнтку одразу забрали до реанімаційного відділення. Її свідомість була настільки сплутаною, що поїздки до лікарні, приймального відділення і кількох годин в реанімації Леоніда просто не пам'ятає.
«Того дня я був черговим по лікарні, - розповідає дитячий хірург Чемеровецької райлікарні Григорій Сенчишин. - На приймальний покій хвора поступила в стані середньої важкості. Потім їй стало гірше. Ми її відправили до реанімації».
Був поставлений попередній діагноз: «гостре інгаляційне отруєння отрутохімікатами».
«Тоді реаніматор сказав, що краще я дружину привіз би каретою швидкої допомоги. А я його запитую: «А ми б встигли»? А він: «Могли б і не встигнути», - розповідає Олександр Боровський.
Після трьох діб перебування в реанімаційному відділенні жінку перевели до гастроентерології.
Після виписки з райлікарні хвора того ж дня опинилася в обласній
«З реанімації її перевели в гастроентерологічне відділення в задовільному стані, - каже лікар-гастроентеролог Чемеровецької райлікарні Аліна Дикун. - Як на мене, то була більше гра, ніж отруєння. За кілька днів жінку виписали. Вона пішла своїми ногами».
«Побійтеся Бога, - втручається Олександр Боровський. - Та ми ж з сином виводили її попід руки».
«То була вистава, вона пішла з відділення своїми ногами», - наполягає на своєму Аліна Дикун.
Та як би там не було, а того ж самого дня після виписки з районної лікарні жінка потрапила до обласної лікарні. Загалом, за рік лікування родина Боровських витратила понад 40 тисяч гривень. І це з урахуванням того, що Олександр Боровський є інвалідом І-ї групи, і отримує 800 гривень пенсії. «Вистава» виходить занадто дорогою.
Подальше лікування майже не принесло бажаних результатів.
«Жінка поступила на лікарсько-консультативну комісію. Ознак інвалідності ми не побачили. Враховуючи настрій хворої, ми відправили її в область. Там й порекомендували обстеження у психоневролога. У неї виявили астеноневротичний синдром. Жінка була у Дніпропетровську і Києві. Там теж рекомендували консультацію у психоневролога”, - каже голова лікарсько-консультативної комісії при поліклініці Чемеровецької райлікарні Людмила Гураль.
Щоправда, при детальному розгляді медичної картки хворої виявилося, що ні дніпропетровські, ані київські лікарі не згадували психоневролога. У картках написано невролог. А це різні речі. Слово психоневролог звучить на рівні області. Лікарі вищих інстанцій потреби у обстеженні у психоневролога не бачать.

Райлікарня не повідомила про випадок отруєння

Чомусь районні лікарі не змогли нам показати історію хвороби Леоніди Боровської.
«Історія хвороби знаходиться у кабінеті заступника головного лікаря з медичної частини, - каже виконуюча обов'язки головного лікаря Зоя Столярчук. - А він взяв відпустку за сімейними обставинам. А ключа від його кабінету у мене немає».
Щоправда, історії хвороб мали б зберігатися у архіві. Для чого закривати історію хвороби річної давності, можна лише здогадуватися. Далі гірше. Згідно посадових інструкцій, при отруєнні на роботі працівники лікарні повинні попередити: санстанцію, фонд соціального страхування від нещасних випадків і роботодавця. У журналі стоїть запис від 9. 07. 10 про попередження лише районної санстанції.
«З лікарні нам прийшло повідомлення 10. 07. 2010 о восьмій годині ранку (згідно з записами у райлікарні повідомлення вони зробили днем раніше - прим. автора), - розповідає головний санітарний лікар Чемеровецького району Василь Мазур. - Ми виїхали на «Закупнянське хлібоприймальне підприємство». На місці виявилося, що немає представників фонду соціального страхування, бо нікого лікарня не попередила. А сама санстанція не може проводити розслідування».
Згодом районна санстанція таки провела дослідження на «Закупнянському хлібоприймальному підприємстві». Вміст пилу перевищував норми більше, ніж у сім разів.
Отрута має властивість накопичуватися в організмі
«Наша СЕС не атестована досліджувати отрутохімікати, - каже Василь Мазур. - Але від перевищення норм по пилу страждають легені. І якщо у пилюці є навіть мінімальна частка отрутохімікатів, можуть розвинутися й інші захворювання. Бо навіть мінімальні дози отрути мають властивість накопичуватися в організмі. А отрута може вплинути на будь-який орган організму, і невідомо якими симптомами вона себе проявить. А лікарня не візьме подібних аналізів. Просто немає чим».
Згідно висновку київських спеціалістів, котрі брали аналізи через півроку після отруєння, у крові Леоніди Боровської знайшли дуст і гексохлоран.
«Вони належать до групи пестицидів, - продовжує Василь Мазур. - Раніше їх використовували у сільському господарстві для боротьби зі шкідниками. Однак через їх високу токсичність ці пестициди заборонили для використання ще у 60-х роках минулого століття».
Адміністрація хлібоприймального пункту категорично заперечує отруєння їхнього працівника на робочому місці.
Але керуючий хлібоприймальним пунктом не зміг показати документів на зерно, котре зберігалося у складі, де працювала Леоніда.
Про отруєння на складах хлібоприймального пункту розповідають і інші працівники. Щоправда, колишні.
«Та мене також посилали на ті склади, - розповідає Тетяна Фурман. - Як відкрили двері, то там не можливо було знаходитися. Одразу почало дерти в горлі, в очах сльози, нудить. Я тільки туди зайшла, мені одразу стало погано. А начальство кричить, щоб йшла до роботи. А мені ще й вдома було погано. Я не знаю, чи люди, котрі там працюють, вам щось розкажуть. Тож єдине місце в селі, де можна знайти роботу».
Нині Леоніді Боровській довелося продати корову і свині. Жінка не в змозі доглядати господарства. Крім чоловіка інваліда І групи, у неї ще батько, також інвалід І групи та 80-річна мати. Старенька єдина, хто може більш-менш ходити. Тож вона і доглядає за господарством.
«Коли була здорова, усім була потрібна, як захворіла, то нікому, - плаче Леоніда Боровська. - Мені лише 50 років, а я ледь можу перейти через подвір'я. Лікарняне вже закрили, то я взяла відпустку. А 1 серпня до роботи. Та я не те, що робити, я просто туди не дійду. Лікарі інвалідності не дають. Кажуть, що я симулюю. Відправляють у психлікарню. Та якби я була здорова, то вагони розвантажувала б, туалети чистила, лиш би не бачити тих білих халатів».
Р. S. Леоніда Боровська у складах повинна працювати у респіраторі. Респіратор розрахований на кілька годин роботи. Згідно робочих записів, востаннє респіратор жінка отримала майже за три тижні до отруєння.
Прокуратура району після перевірки порушень не знайшла. Нині усі матеріали знаходяться в обласній прокуратурі.
 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую