ye-logo.v1.2

Водій, випивка, ДАІшник

Суспільство 6041

«Хмельницька народна газета «Є» з'ясовувала, коли іспектор ДАІ може застосувати алкотестер, і які права мають водій, котрий «прийняв на груди» допустиму дозу, та ДАІшник, що його зупинив.

Україна є учасницею міжнародної конвенції дорожнього руху, прийнятої в 1968 році у Відні. Конвенція вимагає, щоб у законодавстві була чітко вказана гранично допустима концентрація алкоголю в крові водія, причому в діапазоні від 0 до 0,8 проміле. Наявність такого діапазону пов'язана з тим, що етиловий спирт міститься в організмі кожної людини. Навіть у крові «переконаного непитущого» вміст алкоголю може досягати 0,1-0,2 проміле.
Алкометр надурити не можна, а водія – так!
В Україні допустима доза алкоголю в крові становить 0,2 проміле. Та нині цю планку намагаються підняти до 0,3 проміле. У середньому це – один келих вина чи кухоль світлого пива. Але не варто забувати, що все залежить від організму кожної людини. Отож, не варто з вражатися на показникам алкометра, якщо він зашкалює, а ви випили лише маленький келишок пива. Хоча, як кажуть експерти, бувають випадки, коли інспектори випадково або навмисно можуть завищити свідчення апарату. Приміром, «сп'янити» прилад можна і при активній пробі – коли водій дмухає в алкометр через мундштук: досить крапнути спиртного всередину мундштука – і половина проміле “згори” вам забезпечено. Не варто дихати в алкометр і в машині ДАІшника. У пасивному режимі алкометр починає всмоктувати навколишнє повітря. Достатньо в патрульній машині розлити трохи спиртного, і докази, як то кажуть, “в кишені”. Та й сам факт наявності у інспектора алкометра зовсім не означає, що він має право зупиняти всіх підряд і перевіряти.
У спеціальній Постанові уряду, що регламентує процедуру огляду, зазначено, що перевірці підлягають водії, які мають відповідні ознаки, встановлені Міністерством охорони здоров'я та МВС: запах алкоголю з рота, порушення координації рухів, порушення мови, різку зміну забарвлення шкірних покривів особи або поведінку, що не відповідає обстановці.
Похибка не на вашу користь
До речі, перед початком тесту інспектор зобов'язаний повідомити водієві про процедуру огляду і порядок використання алкометру. На вимогу водія співробітник ДАІ зобов'язаний надати свідоцтво про держреєстрацію алкометра про його перевірку. Прилад повинен бути не тільки зі звичайним дисплеєм з цифрами, але і оснащеним функцією роздруківки результату. Перед початком процедури тестування попросіть інспектора ДАІ ознайомити вас з інструкцією з експлуатації алкометру. Як мінімум ви повинні знати про допустиму похибку і особливості забору проби повітря. Зазвичай допустима похибка перебуває в межах ± 0,05 проміле.
Але показники приладу ще не є вироком для водія. Для тих, хто хвилюється за можливі наслідки і штрафи: наполягайте на перевірці у нарколога. Принаймні, ви маєте на це право.
Майте на увазі
Пари випитих 100 г горілки можуть визначити у видихуваному повітрі за 4 год., 100 г коньяку – за 2-4 год., 100 г шампанського – за годину, 300 г портвейну – за 3,5-4 год., півлітра 6-відсоткового пива – за 20-45 хв. Пиво міцністю 2,8-3,4% не визначається взагалі. Але для кожної людини доза індивідуальна і залежить від ваги і кількості крові. Точно сказати, кому скільки можна випити спиртного, щоб зберегти в межах норми свої психофізіологічні показники – неможливо.
«Небезпечні» продукти
Безалкогольне пиво – 0,1-0,4 проміле; шоколадні цукерки (8 штук) – 0,1 проміле; препарати, що містять спирт (40 крапель пустирника, корвалолу, валокордину, календули, валеріани, валосердіну, барбовалу, а також настоянок: перцевої, ментолової, глоду, півонії і кореня солодки) – 0,1 проміле; дріжджовий квас (0,5 літра) – 0,1-0,6 проміле, апельсин – 0,17 проміле; цигарки – 0,2 проміле; чорний хліб з ковбасою 0 0,2 проміле; трохи перезрілий банан – 0,22 проміле; ромова баба – 0,3 проміле; 25 цукерок з горілкою або коньяком – 0,3-0,4 проміле, спрей-освіжувач для порожнини рота – 0,4-0,5 проміле.
Скільки можна пити?
0,0 проміле – Росія, Угорщина, Румунія, Словаччина, Туреччина, Хорватія, Чехія, Естонія;
0,2 проміле – Норвегія, Польща, Швеція;
0,5 проміле – 21 європейська країна, у тому числі Німеччина, Австрія, Франція, Іспанія, Італія;
0,8 проміле – Англія, Ірландія, Люксембург, Мальта;
0,9 проміле – Кіпр.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую