ye-logo.v1.2

Більшість українців проти обміну територій на завершення війни — результати опитування

Суспільство 1891
Станом на 24 травня триває 90 доба героїчного протистояння українського народу російським окупантам
Станом на 24 травня триває 90 доба героїчного протистояння українського народу російським окупантам. Фото: ілюстративне з фейсбуку Міноборони

Така думка переважає в усіх областях країни.

Здача будь-яких частин України російським окупантам є неприпустимою, навіть якби це гарантувало якнайшвидше завершення війни. Нині такої думки дотримується переважна більшість громадян. На це вказують результати опитування, яке провели представники Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

Працівники КМІС проводили своє опитування у телефонному режимі впродовж 13-18 травня. За цей час вони поцікавилися думкою двох тисяч громадян, які живуть в усіх областях країни, крім Криму. Дослідники питали в українців, чи вони готові на територіальні поступки заради якнайшвидшого припинення війни.

Результати вказують, що для 82% опитаних будь-які територіальні поступки — неприпустимі. Лише 10% вважають, що для досягнення миру та збереження незалежності можна відмовитися від деяких територій.

82% опитаних — проти здачі ворогу будь-яких територій. Інфографіка: КМІС

82% опитаних — проти здачі ворогу будь-яких територій. Інфографіка: КМІС

Такої думки дотримуються жителі усіх регіонів країни. Навіть там, де точаться активі бойові дії. Наприклад, 68% респондентів зі Східних областей виступає проти територіальних поступок заради миру, а 19% — за. У південних областях наближена до західних і центральних: 83% — проти й лише 9% — за.

Найважливіше, що подібні погляди переважають і серед опитаних, які перебувають на тимчасово окупованих частинах України. Серед них 77% людей заявили, що не готові до здачі територій російським загарбникам в обмін на завершення війни.

Серед жителів усіх регіонів переважає єдина думка щодо територіальних поступок. Інфографіка: КМІС

Серед жителів усіх регіонів переважає єдина думка щодо територіальних поступок. Інфографіка: КМІС

За словами заступника директора КМІС Антона Грушецького, нині спостерігається деяке зміщення в сторону «проукраїнськи» налаштованих громадян. Приблизно на 4-6%, що в нинішніх умовах є досить оптимістичним показником.

«Враховуючи наші власні спостереження і досвід проведення опитувань за багато років, ми все-таки зберігаємо оптимізм, що здебільшого респонденти щиро відповідають на запитання. Також припускаємо, що демографічні категорії громадяни, які виїхали закордон і недосяжні для телефонного опитування істотно не відрізняються за своїми настроями від тих, які залишилися в Україні», — зазначив Антон Грушецький.

Читайте також: Воєнний стан в Україні продовжили на три місяці: що це означає

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую