ye-logo.v1.2

«Сушня - подана!»

Суспільство 6568

Наша газета поцікавилася, як можна засушити літній врожай в домашніх умовах з мінімальною затратою власної енергії, нервів та вітамінів

Незважаючи на величезну кількість сучасних пристосувань для збереження врожаю фруктів та овочів, найпопулярнішим залишається висушування – один із стародавніх способів, який зберігає в продуктах значну частину вітамінів та практично всі необхідні мікроелементи.

Пенсіонер Володимир Садовий сушнею займається вже не один рік. Підготовляє для зберігання усі фрукти, що ростуть в його садку. До того ж, впевнений, що саме сушарство найкращий спосіб зберегти дари природи на зиму. "Звісно, й консервацією займаюся, та яблука, груші, сливки, наша родина заготовлювала, в основному, завдяки саме сушарству", - ділиться пан Володимир. Раніше, коли був батьківський приватний будинок то яблука, лікарські трави та гриби висушували на даху будинку. Потім, коли вже отримав власну дачу, доводилося усе сушити на горищі, бо ж боявся що, коли виїхавши до міста, піде дощ, та увесь врожай заллє. Багато сушні псувалося. Та згодом донька порекомендувала придбати сушарку. Сказала, що річ хороша і можна не лише у квартирі фрукти та овочі сушити, а й лікарські трави, рибу та м’ясо. Одразу скажу, що задоволення не з дешевих, але дуже практичне. До того ж, за моїми підрахунками, себе окупить досить швидко. До речі, коли купував сушарку, то вагався між двома моделями: російською та нашого, вінницького виробництва. Наразі, обрав останню і вже декілька років задоволений: енергії бере не так вже й багато, та сушня виходить відмінна. Головне – не забувати врожай перевертати».

Виробники електросушарок, зазвичай, китайці та турки

Та найпопулярнішими, виявилося, є саме російські. Про це розповіли нашій газеті в одному з магазинів із продажу побутової техніки. «Обираючи сушарку, перш за все варто звертати увагу на її розміри, тобто діаметр і кількість лотків, - каже продавець-консультант магазину техніки Тетяна, - Чим більше лотків, тим краще. Не потрібно забувати й про глибину лотків сушарки: глибокий лоток дає більший простір для вибору кінцевого продукту. Якщо в дрібному це будуть лише тоненькі скибочки, то у великому можна сушити навіть цілі сливи або груші». Але, як пояснили нам у магазині, - це лише уподобання господаря. А ось на що, фактично, не варто звертати увагу, це – на матеріал, з яких зроблені лотки для сушіння. «Прозорі чи матові, - каже Тетяна, - не має значення, це лише естетичний момент».
Проте, важливим аргументом є економія електрики. На думку продавця-консультанта,
той, хто хоче зекономити на електроенергії, має звертати увагу на потужність апарата. Але брати не той, на якому написано 240 ват, а той, де зазначено 520. Пояснюється все просто: чим потужніші тен і вентилятор, тим швидше вони висушать продукти, а малопотужна техніка хоч і небагато бере енергії, але працює в кілька разів довше. От і виходить, що спалює вона набагато більше, ніж потужна.

Сушарка – це дуже простий апарат. У корпусі встановлено тен, над ним – вентилятор. Тен гріє повітря, вентилятор жене його вгору. Вгорі стоять лотки. Повітря проходить послідовно через кожен із них і виходить назовні. За допомогою терморегулятора можна регулювати температуру повітря і швидкість висушування. Крім того, для кожного продукту є оптимальна температура, яка зазначена в інструкції.

Яку сушарку обрати

Обираючи сушарку, як нам порадили у декількох магазинах побутової техніки, необхідно, врахувати декілька моментів. Наприклад, звичайну сушарку бажано ставити на стіл, попередньо застеливши його скатертиною: нагрівається вона не дуже сильно, проте може пошкодити меблі. А ось ускладнений варіант сміливо розміщуйте на будь-якій поверхні.
Найважливішою властивістю цього агрегату є його потужність. З пристроєм в 300 Вт можна легко висушиш продукти на трьох лотках, а ось для 6-7 лотків необхідно мати мінімум 500-600 Вт. Добре, якщо техніка оснащена вентилятором: він змусить гаряче повітря рухатися більш інтенсивно і скоротить час сушіння. Щоправда, такі пристрої нерідко сильно шумлять при роботі.
Щоб агрегат не зіпсувався від високої температури, лотки сушарки повинні бути виготовлені з вогнетривкої та жароміцного пластику, а ще краще, якщо основа буде зроблена з металу. Також не забудьте поцікавитися у продавця, яка номінальне завантаження кожного лотка (вона може варіюватися від 500 г до 1 кг) і глибина піддонів. Якщо стінки мають висоту 10 мм, - це означає ви зможете сушити тільки дрібно порізані фрукти і овочі. Вважається, що, чим більший шматочок, тим багатший він вітамінами, тому краще вибрати електросушарки з піддонами глибиною 15-20 мм або ті, які мають регульовані стінки.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую