ye-logo.v1.2

Вдови загиблих захисників Маріуполя облаштували місце пам’яті на хмельницькому майдані

Суспільство 5152
Місце пам
Місце пам'яті полеглих Героїв Маріуполя з'явилося у Хмельницькому. Фото: скрін з відео

Поки тіла полеглих військових не ідентифікували і не поховали, родини Героїв приходитимуть сюди.

У Хмельницькому на майдані Незалежності встановили прапорці з позивними і датою загибелі азовців, які обороняли Маріуполь. Допоки родини полеглих захисників чекають, щоб їм передали тіла їхніх рідних, це місце стане місцем пам’яті Героїв Маріуполя. Як йдеться у сюжеті ТРК «Місто», облаштували його вдови військових.

Ірина Карась розповідає, що її коханий загинув на початку березня за три тижні до свого 34-го дня народження. Рідні досі не поховали його.

«Це була оборона Маріуполя. Тіло не було вивезене. Зараз ми не можемо ні поховати тіла, ні забрати тіла. Ми здали ДНК, чекаємо поки їх внесуть в базу. Поки ми на етапі слова «чекайте». Всі азовські сім’ї зрозуміють це слово. Ми чотири місяці чекаємо, - говорить Ірина. - Нам залишається тільки ставити такі прапорці. Це якесь нагадування і людям, що війна триває. Хлопці за це віддають найцінніше».

Подібне родини загиблих азовців побачили у Києві. Там такі прапорці встановили біля Верховної Ради.

Снайпер-розвідник Олексій Янін загинув під час оборони Азовсталі. З ним теж рідні не змогли попрощатися. Прапорець з його позивним встановила вдова Тамара Яніна.

«Тобі є куди прийти. Якесь мінімальне місце є, куди цю квітку можна принести. Ти бачиш позивний свого чоловіка, бачиш його прапорець, звісно, це не могила, але на душі стало трошки легше, - ділиться жінка. - Не дивлячись ні на що, треба шанувати пам'ять загиблих Героїв».

Прапорці встановили на майдані Незалежності біля стели Героїв Небесної Сотні та російсько-української війни.

З кожним днем на майдані прапорців більшає. Богдан Демчук із позивним Вогник загинув на Азовсталі у квітні. Герою було 26 років. Вдома у нього залишилася дружина і 5-річний син.

«Ми здали ДНК, чекаємо результати. Нам сказали від 1 до 3 місяців. Сидимо чекаємо. Сподіваємося, що нам привезуть тіло. Нам здається, що нам стане легше. Ми зможемо його поховати на рідній землі. Він воював за неї. Віддав життя, щоб ми далі жили, - говорить Надія Демчук. – Тепер є куди приходити. Хочеться поговорити, розказати, що синочок вміє вже робити. Вчора ходили з сином, розмовляли тут, посиділи. Деколи смс-ки йому пишу. Син до Дня батька малюнок намалював, я скинула йому, написала йому. Не можу видалити переписку нашу».

Нагадаємо, нещодавно у середмісті Хмельницького презентували фотовиставку, присвячену оборонцям Азовсталі. Експозицію розгорнули просто неба поруч з кінотеатром Шевченка. На підставках розмістили світлини, зроблені бійцями полку «Азов» під час героїчного протистояння. На зображеннях розтрощені будівлі, поранені воїни, портрети захисників, діти в бункерах.. все те, що відбувалося на заблокованій Азовсталі протягом майже трьох місяців.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую