Гаряча тема:
- Війна
«У воді мало кисню»: нові результати стану води в хмельницькому водосховищі
Рівень кишкових паличок у Південному Бузі знизився і тепер відповідає нормі. Однак залишаються інші перевищення.
У Хмельницькому екологи оприлюднили свіжі результати досліджень стану води у Південному Бузі. Як повідомили в міському управлінні екології та контролю за благоустроєм, наразі зберігається перевищення по двох показниках: біохімічному та хімічному споживанню кисню. Натомість індекс лактозопозитивних кишкових паличок в межах допустимих норм, на відміну від попередніх результатів. Патогенні мікроорганізми не виявлені.
«Хімічне споживання кисню при нормі «30» зараз у нас становить «70». Значить, що є якесь забруднення і відбувається процес очищення. Це підтверджує і біологічне споживання кисню. Якщо при нормі треба 3 грами кисню, щоб очистити літр води, то у нашому випадку треба зараз 16 грамів, - пояснює начальник міського управління з питань екології та контролю за благоустроєм Олександр Луков. - Основні біоаналізи прийшли до норми. Кишкові палички зараз в допустимих межах. Вода по трохи сама очищується».
Минулого тижня через невідповідність гігієнічним показникам води у Південному Бузі хмельничанам радили не купатися у міському пляжі. Чи можна купатися зараз – на розсуд людей.
В обласному центрі контролю та профілактики хвороб, поки є перевищення, рекомендують заборонити купання. Про це розповів генеральний директор Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб Микола Габрикевич.
«Результати досліджень показують, що у воді мало кисню. Є забруднення і вода не встигає самоочиститися. Для цього місто закупило і вселило у водойму хлорелу. Вона розмножиться і збагатить воду киснем, - говорить Микола Габрикевич. - А так, якщо не вистачає кисню, йдуть й інші перевищення. У нас це щорічно відбувається. Хлорела свою справу зробить, з яким темпом – залежить від погодних умов».
Нагадаємо, раніше у Хмельницькому в річці Південний Буг виявили мертву рибу. Екоінспектори, які обстежили водойму, нарахували близько сотні мертвих карасів. Пізніше повідомили, що загибель риби, найімовірніше, спричинила задуха.
Читайте також: Сморід у Хмельницькому - винуватці інциденту прокоментували ситуацію
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: