ye-logo.v1.2

У Хмельницькому відбулася безстрокова акція на підтримку захисників «Азовсталі»

Суспільство 2062

Такі заходи відбуватимуться у місті щотижня.

Сьогодні, 19 серпня, на майдані Незалежності в Хмельницькому вперше відбулася безстрокова акція «Поверніть Героїв додому». Її започаткувала ГО «Захист» разом із родичами військовополонених. Підтримати захід вийшли знайомі та близькі Героїв, активісти та просто небайдужі люди.

«Нам сьогодні важливо підтримувати дух родин військовополонених. Для них це важка та болісна ситуація. У певний період ми побачили, що люди затихли і частково забувають про те, що наш спокій, наш відносний мир - це заслуга захисників. І основна мета цієї акції – привернути увагу українського суспільства, світової громади та міжнародних організацій, які давали гарантії щодо дотримання Женевської конвенції, – говорить волонтерка ГО «Захист» Леся Стебло. – Українські військовополонені зараз знаходяться в нелюдських умовах. Практично 99% їх родин не знають, чи вони мають належне обслуговування, харчування, проживання».

У Хмельницькій області започаткували безстрокову акцію «Поверніть Героїв додому».

Подібні заходи проходитимуть відтепер щоп’ятниці з 12 до 13 години, допоки українські захисники не будуть звільнені з російського полону. Цей день тижня активісти обрали невипадково. Саме у п’ятницю виходили захисники Маріуполя з «Азовсталі». У п’ятницю стався теракт в Оленівці. І у п’ятницю, на День молоді, народилася ідея такої акції.

«Ми сподіваємося, що кожної п’ятниці всі, кому небайдужа доля полонених, кому небайдужа доля України, будуть приходити на майдани і такою мовчазною акцією підтримуватимуть наших військовополонених та їх родини. На жаль, наші полонені воїни знаходяться у надзвичайно величезному інформаційному вакуумі. Цей психологічний тиск дуже складно переноситься. А такими акціями ми наголошуємо, що наші серця разом з їхніми б’ються в унісон», - додає Леся Стебло.

Рідні полонених військових Маріупольського гарнізону вийшли з плакатами на головній площі міста.

Серед тих, хто прийшов на акцію в Хмельницькому, була й мати військовополоненого, який знаходився в Оленівці під час теракту. Жінка прийшла на майдан з плакатом і закликала всіх не бути байдужими та не забувати про Героїв, які обороняли Україну.

«Він був там. Він поранений. Я звертаюся до всіх організацій, які є гарантами Женевської конвенції, щоб її дотримувалися. У місцях, де знаходяться наші військовополонені, дуже погані умови. Це може загрожувати їхнім життям. Я прошу всіх українців виходити та підтримувати нашу акцію «Поверніть героїв додому», - закликала жінка.

Тихі зібрання проходитимуть щоп’ятниці.

Одночасно з Хмельницьким подібні заходи пройшли в іншим місцях. За словами голови ГО «Захист» Катерини Луцик, такі ж акції провели по області у філіях їхнього волонтерського об’єднання. Крім того, на безстрокову акцію вийшли небайдужі у Вінниці, в Києві та за кордоном. Заходи у соцмережах позначають гештегами #freeazovstal та #повернітьгероївдодому.

Люди тримали у руках плакати і прапори України.

Тривала акція протягом години.

Активісти заспівали Гімн України, вшанували хвилиною мовчання полеглих захисників...

... і поклали квіти до меморіалу Героїв Небесної Сотні та російсько-української війни.

Автор Данило КОЛОМІЄЦЬ
Фото Даші ПАСТЕРНАК
Відео Артем БАЛАНДІН

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую