ye-logo.v1.2

Благоустрій по-дворовому

Суспільство 4805
Фото: Євгенія Дорофєєва

Додаткова кімнатка для себе, чи квітник – усім на радість? Журналіст «Хмельницької народної газети «Є» прогулявся хмельницькими кварталами у пошуках оригінальних подвір’їв багатоповерхівок

Кілька років поспіль задля поліпшення благоустрою міста та залучення небайдужих жителів до озеленення і покращення санітарного стану міста, міська рада проводить конкурс «Хмельницький – наш дім». Серед номінацій і – «Кращий двір». За результатами конкурсу жителі багатоповерхівки з найкращим за усіма критеріями подвір’ям отримують не лише загальноміське схвалення і грамоту, але й грошову винагороду на втілення нових креативних ідей. «Цього року грошей немає, – каже завідуючий організаційно-контрольного відділу Хмельницької міської ради Петро Янковенко, – але якийсь подарунок буде обов’язково. Можливо це буде DVD-програвач. Конкурсна комісія ще вирішуватиме. А потім вже виїжджатимемо на місця і дивитимемося двори».
Ми не були такими прискіпливими, як конкурсна комісія, не перевіряли регулярність проведення толок і наявність конструкцій для вибивання килимів, а просто фотографували, захоплюючись красою доглянутих дворів або винахідливістю кмітливих городян.
Діло рук пенсіонерів
Квітник – це найменше, що кожен місцевий житель може зробити для рідного куточка. Їх під час своєї прогулянки ми побачили чимало: від кількох чорнобривці у жмені землі в автомобільній шині, до розкішних кількаметрових декоративних насаджень з пахучими трояндами, в’юнким клематісом та величезними георгіками. Дехто висадив під вікном дикий виноград – для краси. Інші посадили кущі чорної смородини, аби мати з чого зварити компот. У мікрорайоні Ракове просто під вікнами одного з багатоповерхових будинків ми навіть побачили городик з картоплею.
Як виявилося, більшість ентузіастів – пенсіонери. В них і часу більше, кажуть сусіди, і естетичний смак кращий, і терпіння чимале.
«Нам добре, і пташки нехай живуть»
Деякі городяни не лише піклуються про братів наших менших, збиваючи їм будки з непотрібних дощок, але й – споруджують житла і їдальні для крилатих. Годівниці, шпаківні і вигадливі замки для птахів – те, що ми відшукали на деревах і балконах найкращих дворів Хмельницького.
А ось в багаторічних заростях одного з подвір’їв, що на Заводській, оселилося сімейство сов. «Ми і мріяти не могли про таке сусідство, – каже місцева мешканка Валентина. – Зате мишей, щурів і кротів тепер по всій окрузі і днем з вогнем не знайдете».
Розширяємо, добудовуємо, обгороджуємо…
В умовах захмарних цін на житло нашим громадянам інколи нічого не залишається, як розширити житлову площу за рахунок добудови. Багатоповерхівки обростають численними балкончиками, лоджіями, мансардами і підвалами у власній кухні.
Не слід думати, що «щастить» тільки мешканцям першого поверху… Жителі другого – без зайвих докорів сумління добудовують собі кімнатки на… добудованих кімнатках сусідів знизу. А ті, чиї вікна або стіна виходять на дах якої-небудь установи, вибивають додатковий вихід, облаштовуючи власне подвір’я просто там! Є у Хмельницькому й такі, що «приватизували» газони загального користування, обгородивши територію під своїми вікнами сіткою, розмістивши на ній шезлонги, столи і мангали.
Всі ці «новоутворення» змінюють обличчя житлових кварталів нашого міста не в кращий бік, кажуть в інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Хмельницькій області.
Як «легалізувати» балкон
Яким чином можна отримати дозвіл на добудову в багатоповерховому будинку, ми запитали у головного спеціаліста інспекції Сергія Зозулі.
«Якщо мова йде про добудову балкону в межах інших існуючих, – розповідає Сергій Васильович, – до прикладу, якщо на першому поверсі його немає, а на інших є – процедура отримання дозволу спрощена. Людина збирає погодження сусідів, замовляє проект і отримує рішення міськвиконкому.
Якщо хочеться добудувати балкон більших розмірів, ніж існуючі, тоді: збираються погодження сусідів, розробляється проект, але до нього вже більші вимоги, він погоджується, отримуються вихідні дані, розробляється проект поділу прибудинкової території для визначення меж земельної ділянки і видається дозвіл на виконання будівельних робіт.
А ось, добудовування кімнат, зазвичай, незаконне. За таке будівництво особа може бути притягнена до відповідальності, а прибудови – демонтовані».
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую