ye-logo.v1.2

«Сміливішої людини, ніж Женя, я не бачив й досі»: Хмельницький попрощався з «Тунгусом»

Суспільство 10319

Євгену Ролдугіну назавжди буде 27 років.

«Є хлопці такі, бездумні, які кричать: «Вперед!», і побігли. Женя не був таким. Він був розумним, поміркованим та завжди на позитиві», - каже військовий з позивним «Журналюга», який сьогодні разом із побратимами та хмельничанами попрощався з 27-річним Євгеном Ролдугіним. Його життя обірвалося 11 вересня...

Євген був талановитим спортсменом із бразильського джиу-джитсу. І вперше на війну пішов у 18 років. «Це сучасний пасіонарій сучасної української доби. Уявіть, він кинув Чернівецький університет і пішов у 2014 році на Майдан, - каже письменник та журналіст Богдан Теленько. - Потім добровольцем пішов у батальйон Святої Софії. Я мав нагоду його проводжати та екіпірувати в Києві. Це було влітку 2014 року. Пам’ятаю, як його мама плакала тоді на Майдані, адже він єдина дитина в родині. Але Женя пішов. Тоді ще з екіпіруванням були проблеми, то ми підпільно шукали склади, щоб екіпірувати його на фронт. Це була перша ротація. А вдруге він пішов у батальйон ОУН, був у Пісках, де отримав контузію».

У Хмельницькому 19 вересня віддали шану 27-річному Євгену Ролдугіну.

Нагороди Євгена Ролдугіна.

«Ми познайомилися ще в 2014 році в батальйоні Святої Марії. Він справив враження молодика, в якого є запал у серці до боротьби, до жаги пізнавати нове. Я знав його, як «Тунгуса», - розповідає побратим Героя за позивним «Шульга». - Вже на київському напрямку (у березні 2022 року – прим.авт.) він проявив себе як командир, який веде людей в бій, котрий не боїться йти попереду всіх. Він не боявся дивитися в дуло ворожої техніки».

«Він унікальна людина ще й через те, що писав! Женя все занотовував. Але я про це не знав. Це вже після другої ротації, коли провели зустріч із дітьми в нашому Палаці творчості з юними журналістами, Женя зізнався, що пише свої спогади, - пригадує Богдан Теленько. - До свого сорому, я востаннє бачився з Женькою перед Великою війною. Він працював охоронцем в одній зі структур. Тоді ж я й познайомився з його повістю, яка дуже цікава, і одне з видавництв взялося за її видання. Там все на його бойових рефлексіях, враженнях… є герой, там все є! Є і колізія! Це буде бестселер! Тому я не здивувався, коли почалася Велика війна, що Женя знову пішов воювати».

До речі, книга Євгена Ролдугіна називається «Час відважних», у ній він розповідає, навіщо проміняв спортивне кімоно на бронежилет, а навколофутбольні бійки – на бої сучасної російсько-української війни.

Мати та батько Євгена Ролдугіна не дочекалися на повернення сина з війни. 

«Про те, що він Женя, я дізнався, мабуть, через два місяці, як ми познайомилися. Я знав його і знаю, як «Тунгуса». Ми познайомилися на початку широкомасштабного вторгнення в Україну. Все, що робив «Тунгус», я знав, що саме так і потрібно робити, що це правильно. Бо ж на початку ніхто нікого майже не вчив, навчальних центрів не було – люди встали та пішли воювати. І все, чого можна було навчитися, це дивитися на твоїх побратимів, які мають досвід, і робити так, як вони, - пригадує «Журналюга». - Сміливішої людини, ніж Женя, я не бачив й досі. Він захищав свою Батьківщину і, можливо, навіть взагалі не думав про себе. Він не боявся ризикувати і завжди готовий був віддати все, що в нього є».

Сотні людей прийшли на прощання з Героєм Євгеном Ролдугіним.

19 вересня в Хмельницькому віддали шану загиблому Герою Євгену Ролдугіну.

Наприкінці береня під Києвом Євген Ролдугін отримав поранення. І тоді, як каже «Шульга», дав обіцянку піти на курси, щоб стати парамедиком. Обіцянку виконав. «Вважаю, що Господь дав йому можливість загинути, як справжньому Герою. Бо в цій війні навіть перебуваючи деякий час в окопах, це вже героїчний вчинок. А він загинув, рятуючи своїх побратимів. Це справжній геройський вчинок».

Друг Андрій, який навчався з загиблим Героєм в технологічному багатопрофільному ліцеї імені Артема Мазура, каже: «Це абсолютно чиста та світла людина, друг та побратим. Ніколи не злився, був щедрим та справедливим. Ось таким він був».

«Ми сьогодні віддаємо шану нашому брату Євгену-Тунгусу та даємо слово, що будемо мститися до останнього подиху», - зазначив «Шульга».

Вічна пам’ять Герою Родлугіну Євгену Олександровичу! Співчуття рідним та близьким.

Спочив захисник України Євген Ролдугін на Алеї Слави кладовища в мікрорайоні Раково.

Євген Ролдугін був спортсменом, письменником та справжнім захисником України.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую