ye-logo.v1.2

«Культурний десант» у Хмельницькому збирає допомогу для деокупованого Ізюму

Суспільство 1688

Команда артистів-волонтерів презентувала свій проєкт та влаштувала концерт у центрі міста.

Вчора, 20 жовтня, у Хмельницькому просто неба пройшов концерт від учасників «Культурного десанту». Ведучим події став очільник команди, відомий артист Коля Сєрга. Митці виступили перед містянами на майданчику біля «Дитячого світу», закликавши допомогти мешканцям деокупованих міст України. Щоб підтримати жителів тамтешніх територій, активісти організували рух «Разом».

Як розповідає Коля Сєрга, ідея створити такий рух виникла під час роботи з людьми на деокупованих територіях. Нині вони потребують для життя елементарних речей. Однак разом з матеріальною допомогою, «Культурний десант» намагається достукатися й до їхньої свідомості.

«Мета руху «Разом» – об’єднання жителів сходу і заходу України. Це буде відбуватися на багатьох рівнях. На рівні управління містом, серед волонтерів, культурних діячів, освітян. Чим більше у нас буде цих мостів, тим швидше ми зможемо деокупувати ментально і культурно жителів Ізюма. Це перша частина місія проєкту, - говорить він. - Інша частина – підняття свідомості серед жителів Хмельницького. Багато хто не прокинувся, або прокидається ненадовго, коли «прилітає». Коли відчуття страху з’являється, тоді свідомість підіймається. Але вона неефективна. Найефективніша свідомість через дії. Коли люди почнуть долучатися до акції – розпочнуть нести ті речі, які їм належать».

У вересні «Культурний десант» почав працювати з цивільними людьми на деокупованих територіях.

До руху «Разом» наразі долучилися чотири міста: Хмельницький, Вінниця, Житомир і Рівне. За цими містами закріплені деокуповані міста. Хмельницький допомагатиме Ізюму.

«Зборів грошей не потрібно. У першій хвилі ми закликаємо збирати велосипеди. Там це необхідний засіб пересування. Потрібні теплі речі, бо зима скоро. Потрібні телефони, бажано смартфони, щоб люди мали доступ до інформації. Музичні інструменти – там у людей є час, щоб освоїти щось нове і відволікти свою увагу. Потрібні українські книжки», - говорить Коля Сєрга.

Митці виступили перед хмельничанами біля «Дитячого світу».

Речі, які хмельничани передадуть мешканцям Ізюму, волонтери просять доповнити листами та записками. В них розповісти про річ, яку передали, залишити свої контакти, щоб люди за бажанням могли написати відповідь.

Перша хвиля збору речей для деокупованого Ізюму відбуватиметься в кінотеатрі Шевченка (Проскурівська, 40) до 10 листопада.

Як додає заступник міського голови Микола Ваврищук, для Хмельницького не нова справа допомагати деокупованим містам. Тож місто долучиться до ініціативи. Крім того, на додачу до «культурного десанту» на деокуповані території планують відправити й хмельницький «комунальний десант».

«Деокупація – це масштабний процес. Хмельницький готовий долучитися до «культурного десанту» і відправити також «комунальний десант». Бригади хмельничан вже їздили раніше до Запоріжжя, Чернігова, там допомагали відновлювати міста. Найближчим часом Хмельницький знову озвучить конкретні напрямки допомоги, які ми будемо надавати постраждалим містам. Там немає кому працювати, багато людей виїхало. Щоб вони повернулися, треба створити їм мінімальні умови», - говорить Микола Ваврищук.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую