ye-logo.v1.2

З “родзинкою” свята на Хмельничині запізнилися

Суспільство 4736
Фото: Володимира ХОЛОДА, Ольги МАЛИНОВСЬКОЇ та Ангеліни МОВЧАН.

У Хмельницькому пройшли урочистості з нагоди святкування 20-ої річниці Незалежності України

Роки минають, держава дорослішає. Якщо для українців епіцентром святкувань Дня Незалежності завжди є Київ, то для подолян – Хмельницький. Цьогорічні основні заходи святкування припали на 20 - 22 серпня. Що відбувалося у ці дні, у матеріалі кореспондентів «Народної газети «Є».

Шістдесят шановних

22 серпня, з самого ранку на майдані Незалежності в обласному центрі відкрили Дошку Пошани «Кращі люди Хмельниччини». Шість десятків подолян удостоїлися того, щоб їхнє фото з'явилося на цій дошці. І, як зауважив голова облдержадмністрації Василь Ядуха, насправді в нашій області набагато більше хороших та працьовитих людей. Але усі їхні прізвища розмістити на двох великих стендах просто нереально. А тому серед «Кращих людей Хмельниччини» опинилися найкращі. «Я щиро дякую хліборобам, вчителям, лікарям, всім тим, хто сьогодні стоїть поруч із владою та віддає усі сили на розвиток нашої Хмельницької області, - заявив Василь Степанович. – А на Дошці Пошани - ті люди, які йдуть вперед, показують приклад і на яких можна покластися у повсякденному житті».

Окрім теплих слів подяки, обласна влада вручила ще й грамоти з цінними подарунками всім, хто удостоївся «потрапити» на обласну дошку пошани. Після цього керівники області та районів, які приїхали на урочистості, вирушили до виставкового містечка «Землі Подільської багатство і краса – тобі, Україно!».

Скуштувати ковбаси, купити глечика та витрішки зловити

Усе це можна було зробити на виставці, яка розгорнулася понеділкового ранку на майдані Незалежності в обласному центрі. Товсті батони ковбас, величезні кругляки сиру, картоплини розміром зо два чоловічі кулаки, банки з огірками, помідорами, перцем, синьо-білі баночки зі згущенкою, запечені поросята і короваї, короваї... Дари рідної землі та творіння людських рук демонстрували подоляни на виставці, присвяченій двадцятиріччю Незалежності України. Райони та міста виставили на головному майдані області все те, чим багата їхня земля. Приміром, Волочищина “хвалилася” смачним хлібом, консервацією та сільськогосподарською технікою, ярмолинецькі господарі привезли картоплю, яблука, груші, кавуни, дині і навіть – запечене порося, Старокостянтинівщина теж показала дари рідної землі, Полонщина – вироби з лози, Деражнянщина – молочну продукцію, Городоччина – відому здавна згущенку. Крім того, біля городоцької палатки розгорнувся фотолітопис “Гордоччина туристична”, який розповів мешканцям усієї області про цікаві туристичні маршрути району (зокрема, про древній Сатанів, Скіфські кургани). Тут же презентували нововиданий збірник “Городоччина туристична”. Відвідувачі з цікавістю оглядали експозиції районів, охоче фотографувалися на фоні короваїв та здоровенних гарбузів та купували подільські ковбаси, сири, хліб.

Крім районів, свою продукцію на огляд подолян виставили і найбільші підприємства краю. Крім сільськогосподарської продукції, в області виготовляють і сучасну техніку й електроніку, сільськогосподарські машини, будівельні матеріали, дитячий одяг, постільну білизну.

А неподалік, на вулиці Гагаріна, розгорнулося справжнє містечко майстрів – свої вироби демонстрували народні митці області. Вироби з дерева, лози, бісеру, вишиті рушники та вишиванки, картини з пластиліну, ляльки-мотанки, глиняні глечики та макітри, народні дитячі іграшки... - виставка дивували розмаїттям кольорів та видів мистецтва. Нікого не залишили байдужими роботи вчительки з Красилова Ольги Шахрай: диву даєшся, як можна створити з дерева такі візерунки. Дерев'яні вази та тарілки, розписані у народному стилі майстром з Волочищини Володимиром Семеновим теж викликали шквал позитивних відгуків. Ну, а дітлахів просто тягнуло до дерев'яних іграшок, які при нагоді можна й на ялинку повісити. Виготовляє ці забавки кам'янчанин Вадим Куріловський. За досить невеликі гроші просто тут, на святі, можна було стати україночкою, купивши і вдягнувши віночок чи хоча б встромивши у волосся квітку, які демонструвала дунаївчанка Валентина Войткова. Єдиним недоліком виставки майстрів, відзначають відвідувачі виставки, було те, що не все з експозиції можна було придбати.

«Пазли» на Майдані

А ось анонсованого урочистого відкриття монументальної скульптури «Віра. Надія. Любов» 22 серпня так і не відбулося. Ще 18 серпня на Майдан Незалежності в обласному центрі привезли частину монументальної скульптури та одразу ж почали її зводити. А вночі з 20 на 21 серпня довезли інші розпиляні частини «Віри. Надії. Любові». Роботи зі збірки «пазлів», саме так можна охарактеризувати спорудження скульптури, оскільки її частини були розкидані на значній частині майдану, велися навіть уночі. Зокрема, вранці 21 серпня депутат Хмельницької міської ради Іван Бухал, який стежив за ходом виконання робіт, зауважив, що роботу скульптора Миколи Мазура будуть збирати й вночі 22 серпня. «Невже не встигнуть?» - запитав кореспондент «Є Поділля» Івана Васильовича, на що колишній міський голова Хмельницького відповів: «Це знає лише Бог».

І вранці 22 серпня всі, хто завітав на майдан Незалежності у Хмельницькому, побачили, що відкриттям «не пахне». Згодом вже стало відомо, що урочистості перенесли на 24 серпня. Та й сам губернатор Василь Ядуха заявив: «Я переконаний, що 24 серпня, як і було заплановано, ми її відкриємо».

А тому концерт аматорських колективів області та молодіжна дискотека, які 22 серпня були на майдані Незалежності, пройшли під грюкіт будівельників, які продовжили збирати «пазл» під назвою «Віра. Надія. Любов».

Але і 24 серпня скульпутру не відкрили. Коли ж відбудеться відкриття? Наразі ніхто нової дати вже не називає.
 

Коментарі:

Тетяна Миколаївна 27.08.2011 20:27

Вот народ и дал название "великому" творению: Памятник Горгонам! Когда мы с мужем впервые увидели тех, кто по мнению автора олицетворяет Веру, Надежду и Любовь, то  не сговариваясь в один голос сказали : это ж Медузы Горгоны. А тут читаю комменты и вижу, что не одним нам такое сходство в глаза бросилось.

Ira 27.08.2011 18:57

А "горгоны" те и впрямь страшноватые, лица какие-то у них не очень веселенькие... может они живые и знают о все волоките округ них? стыдно? страшно? будут мстить??? )))

Викуся FOX 25.08.2011 18:50

главное что бабло с народа заранее содрали, а памятник уже как-нибудь сляпают...

yal76 25.08.2011 12:11

главное, что кому-то орден дали:) Дайош памятник гаргонам ко Дню города! ну и ещё один орден:)

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую