ye-logo.v1.2

Християни східного обряду святкують Воскресіння Христове

Суспільство 1486
Дата святкування Великодня визначається за місячно-сонячним календарем
Дата святкування Великодня визначається за місячно-сонячним календарем. Фото: з фейсбуку Православної церкви України

Через дію воєнного стану наступного дня додаткові вихідні не передбачені.

Сьогодні, 16 квітня, християни, які дотримуються юліанського календаря, святкують Великдень. Воскресіння Христове вважається чи не найважливішим святом, адже воно символізує переможу життя над смертю, світла — над темрявою, добра — над злом.

Загалом Великдень немає сталої дати. Він визначається за місячно-сонячним календарем. Його святкують у першу неділю після весняного повного місяця. Весняний повний місяць — це місяць, що настав після дня весняного рівнодення.

«Нині з такою урочистістю й піднесенням ми відзначаємо не лише воскресіння Христове як історичну подію повернення до життя Спасителя, Якого злоба людська розіп’яла на хресті, а ми святкуємо самої смерті умертвлення, ми прославляємо руйнування воріт пекла та знищення вічних кайданів. Христос воскресає не просто як людина, що була мертвою і чудесно повернулася до життя, подібно до Лазаря Чотириденного, а Він воскресає як родоначальник оновленого людства – безсмертного і вічного. Людства, над яким смерть не має влади, людства, яке не зв’язане кайданами пекельними і яке не приречене до вічного страждання в темряві зла», — наголосив у своєму посланні митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Також представники Православної церкви України закликали вірян помолитися сьогодні за перемогу України над агресором. У молитві ми сповнюємося духовної сили, щоб терпеливо зносити всі труднощі та виклики й виступати проти зла навіть тоді, коли воно здається непоборним. Та коли з нами Всемогутній Господь — зло буде розбите й переможене. Життя здолає смерть, світло — темряву, а правда — лицемірство та брехню.

В Україні побутує чимало великодніх традицій та обрядів, які дійшли до нас з найдавніших часів. Хоча святкові ритуали дещо відрізняються у різних куточках країни , але все ж мають спільні колоритні риси.

Урочисті нічні Богослужіння в храмах, освячення кошиків з пасками, писанками, ковбасами та іншими смаколиками, Пасхальне привітання «Христос воскрес! – Воістину воскрес!», вогонь, який символізує Боже світло, святкова трапеза у родинному колі — невіддільні великодні атрибути.

Прийнято, що у свято Воскресіння Христового не можна працювати. Цього дня та кілька наступних не варто прибирати, прасувати, шити та займатися важкою домашньою роботою. Крім того, не можна сваритися, сперечатися, ображати та ображатися.

В умовах воєнного стану в Україні тимчасово скасовані святкові та неробочі дні. Тож у понеділок, 17 квітня, додатковий вихідний не передбачений.

Нагадаємо, минулої неділі, 9 квітня, Великдень святкували християни західного обряду.

Читайте також: Писанку часів Київської Русі представили на виставці у Меджибізькому замку

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую