ye-logo.v1.2

Міська влада затвердила план оптимізації мережі шкіл у Хмельницькому

Суспільство 1734
В усіх школах навчальні програми до 9-го класу будуть однаковими, а в старших класах учні навчатимуться за обраними профілями
В усіх школах навчальні програми до 9-го класу будуть однаковими, а в старших класах учні навчатимуться за обраними профілями. Фото: з архіву

Поступова трансформація шкіл в громаді відбуватиметься до 2027 року.

Сьогодні, 24 травня, у Хмельницькому депутати міської ради під час засідання сесії затвердили План формування мережі закладів загальної середньої освіти Хмельницької громади на 2023-2027 роки. Згідно з ним, тепер у громаді замість звичних ЗОШ, НВК, НВО, спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням предметів мережа шкіл буде перетворена на три ланки: початкова школа (1-4 класи), гімназія (5-9 класи), ліцей (10-12 класи).

«З першого вересня 2023 року наші школи будуть функціонувати в інших умовах відповідно до реформи, яку проводить держава. З урахуванням усіх критеріїв, які напрацьовувалися протягом останнього року, ця реформа проводиться однозначно в інтересах дитини. Вона в найближчій перспективі посилить базовий компонент загальної середньої освіти, дасть можливість мінімізувати або ліквідувати так зване «репетиторство», - пояснив міський голова Олександр Симчишин. - Реформа підтримана одноголосно. Розуміємо, що вона створює, як і будь-яка реформа, певні незручності для частини вчителів, для частини батьків. Але вона однозначно дасть можливість учням отримувати якісніші знання, мати профільність в освіті та бути набагато конкурентнішими після завершення загальної середньої освіти».

Нагадаємо, через реформу освіти деякі навчальні заклади громади з першого вересня перестануть набирати учнів у 5 та 10 класи. Як відбуватиметься перехід до нової системи в Хмельницькій громаді? Що робити батькам дітей, які будуть змушені змінити школу? Чи всім вистачить місця? Як школярі вступатимуть у ліцеї? Чи готуватимуть у старших класах за вузькопрофільними напрямками? Усе це та більше сайт «Є» розпитав у заступника міського голови Михайла Кривака. Посадовець запевнив, що реформування мережі шкіл у нашому місті відбуватиметься не «революційно, а еволюційно», тож стресу і дискомфорту для батьків та учнів не передбачається.

До теми: Коли у школах Хмельницького пролунає останній дзвоник

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую