ye-logo.v1.2

Фейки про українців і французькі протести та дезінформація на фоні саміту НАТО: підбірка тижня

Суспільство 1517
Підбірка російської дезінформації за кордоном
Підбірка російської дезінформації за кордоном. Фото: promoteukraine.org

Пропагандисти поширюють фейки на фоні саміту НАТО у Вільнюсі.

Російська пропаганда продовжує поширювати фейки, що нібито європейці втомились підтримувати Україну.

Російська провокація в Австрії

Російські пропагандисти намагаються створити ілюзію, що європейські країни втомилися допомагати Україні захищатися від окупантів. Для цього невідомі провокатори розклеїли на вулицях Відня стікери, на яких зображені люди, яких нудить українськими прапорами, повідомляє видання “По той бік новин”.

Ця акція спрямована на дискредитацію України і не відображає суспільні настрої в Австрії.

Фактчекери відмічають, у Твіттері почали публікувати фото і відео розклеїних на вулицях Відня антиукраїнських наклейок. Зокрема, такі пости були помічені в німецькомовних облікових записах, які, судячи за наповненням і частотою, ведуть професійні російські пропагандисти націлені на західну авдиторію.

На думку фактчекерів, наклейки дійсно хтось розклеїв — про це свідчать очевидці, та й відео не має ознак монтажу.

Але зроблене це було, щоб створити картинку для російських федеральних телеканалів. І за кілька днів в одному з випусків новин розказали, мовляв: «у Відні на вітринах і зупинках, біля головних визначних пам’яток з’явилися наклейки, що закликають владу припинити спонсорувати Україну. Вони супроводжуються фразами — ситі по горло». Все це, за словами ведучої, демонструє «прізнакі усталасті» австрійського суспільства.

На провокацію відреагували активісти громадської організації «Mrija», яка об’єднує українців, що проживають у Відні. Вони викликали поліцію. На опублікованому ними відео можна побачити, як правоохоронці здирають наклейки

Українці закликали власників краманиць, вітрини яких постраждали, поділитися записами з відеокамер, щоб встановити зловмисників. А також звернулися до австрійської влади з проханням захистити тисячі українських переселенців від таких «расистських малюнків».

Фейки про французькі протести та українців

Як пише “Детектор медіа”, пропагандисти в телеграм-каналах стверджують, що на сайті французького медіа RFI є інформація, нібито громадяни України брали участь у протестах у Парижі, Марселі, Ліоні та інших французьких містах.

Мовляв, українці кажуть, що не мають нічого проти французької влади, а протестували нібито «за гроші». Втім автори допису натякають, що, можливо, протестувальники «брешуть». За їхньою інформацією, французька влада не має наміру надавати цьому «політичного відтінку». Однак це начебто може призвести до більш негативного ставлення до українських біженців у Європі. Однак це — фейк.

Автори допису не дають посилання на статтю, а лише на головну сторінку французького медіа. Ані на сайті, ані на інших платформах подібних статей про це немає.

Про ще один фейк розповіли у Центрі протидії дезінформації.


Так, російські пропагандисти поширюють фейкове повідомлення про те, начебто НАТО розглядає можливість задіяти батальйони «Азов» і «Кракен» для придушення протестів у Франції.

“Для достовірності пропагандисти посилаються на нібито офіційну сторінку Альянсу, де вказано про таку заяву Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга”, - відмічають фактчекери.

Однак ця інформація не відповідає дійсності, а так звана офіційна сторінка НАТО виявилася фейковою.

“У такий спосіб ворог намагається дискредитувати ЗСУ, а саме – військові формування «Азов» і «Кракен», та посилити свій пропагандистський аргумент про те, що Україна є маріонеткою Альянсу, яку той використовує у власних цілях”, - зазначають у ЦПД.

Нагадуємо, що росіяни можуть активізувати свої дезінформаційні зусилля на тлі саміту НАТО у Вільнюсі.

Раніше сайт “Є” вже писав, що один з телеграм-каналів з посиланням нібито на французьке видання Аgoravox повідомив фейк, що у затриманих учасників масових заворушень у Франції все частіше «почали знаходити натовську зброю, сліди якої ведуть до України».

Фейк про спалення болгарського прапору

6 липня, коли Президент України Володимир Зеленський був з офіційним візитом у Болгарії, російські пропагандисти почали поширювати старий фейк - відео, на якому нібито українці спалюють болгарський прапор.

Фактчекери “Стоп Фейк” розібрали історію цієї дезінформації.

Фотографію, яка поширюється на «доказ» того, що українці нібито спалили болгарський прапор, зроблено не в Києві чи Донбасі, а в македонському селі Вевчани.

Фактчекери відзначають, що відразу після неспровокованого нападу рф на Україну 24 лютого 2022 року в Болгарії масово почали поширювати свого роду «маніфест» з 9 (у деяких випадках навіть 10) пунктів із «нагадуванням» про нібито зафіксовані випадки «утисків і терору» болгар в Україні. Мета таких публікацій – виправдати напад рф на Україну і переконати болгар у тому, що українські біженці, які шукають порятунку від війни в Болгарії, не заслуговують на співчуття, доброзичливе ставлення та допомогу.

Серед різних «фактів», перерахованих невідомим автором, є, наприклад, уже викритий фейк про спалених у одеському Будинку профспілок балгарів. Є й реальні, але вирвані з контексту факти, наприклад, про «15 порваних болгарських прапорів у Києві в 2015 році». Незабаром після цього тема глумління над болгарським прапором в Україні переросла у справжній фейк – фотографія підпаленого болгарського прапора стала поширюватись у соціальних мережах, супроводжуючись таким текстом: «Ось так українці палять болгарські прапори і вбивають болгар!» (написано великими літерами). У деяких публікаціях звучать заклики не допомагати українським біженцям у Болгарії.

Згодом та ж сама фотографія починає поширюватися вже з іншим текстом, який стверджує, що це нібито кадри спалення болгарського прапора на Донбасі в 2015 році.

Фейк було швидко розвінчано ще у квітні 2022 року, що фотографія з палаючим болгарським прапором не має ніякого стосунку до України, тому що цей інцидент стався в Північній Македонії, і то в 2021 році.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую