ye-logo.v1.2

Минулими вихідними на Хмельниччині від дій інтернет-шахраїв постраждало четверо мешканців

Суспільство 1452
В усіх випадках шахраї працювали по відомим схемам, від яких ще досі потерпають громадяни
В усіх випадках шахраї працювали по відомим схемам, від яких ще досі потерпають громадяни. Фото: ілюстративне freepik.com

Загальна сума збитків склала майже 140 тисяч гривень.

На Хмельниччині від інтернет-шахраїв постраждали четверо жителів області. Зловмисники «заробили» майже 140 тисяч гривень. Як зазначають у пресслужбі обласної поліції, в усіх випадках шахраї працювали по відомим схемам, від яких ще досі потерпають громадяни.

Мешканка одного із сіл Кам'янець-Подільського району вирішила отримати матеріальну допомогу. На відповідне оголошення жінка натрапила у соціальній мережі. Перейшовши за посиланням, жінка натрапила на фішинговий ресурс, після чого не дорахувалася на власному банківському рахунку двох тисяч гривень.

Інший кам'янчанин через мережу намагався придбати електровелосипед. Чоловік сплатив за ще неотриманий товар майже 30 тисяч гривень. Далі події розгорталися за відомою схемою: покупець не отримав ні свого транспорту, ні грошей, а продавець просто зник зі зв'язку. Саме тому правоохоронці радять використовувати лише післяплату під час розрахунку за покупки в онлайн-магазинах.

На Городоччині місцевій жительці зателефонувала «працівниця банку». Після розмови про безпеку власних коштів, жінка перерахувала через мобільний додаток свого банку власних коштів у майже 30 тисяч гривень на приватний рахунок.

Найбільших збитків зазнав чоловік з Ярмолинеччини, який на відомому торговельному майданчику хотів придбати автомобіль. Від нього шахраї отримали майже 78 тисяч гривень.

Правоохоронці в черговий раз нагадують громадянам правила, які допоможуть оминути шахраїв:

  • Здійснюючи покупки через інтернет, використовуйте тільки післяплату. Це дасть можливість не лише зберегти кошти, а й перевірити якість придбаного товару.
  • Обирайте для покупок лише перевірені сайті, з хорошою історією та власними системами захисту покупців.
  • Ніколи нікому не передавайте свої персональні дані, зокрема, — логіни, паролі до онлайн-банкінгу, пінкоди та номери карток. Пам'ятайте, якщо вам телефонує справжній банківський працівник, він ніколи не питатиме у вас особисту інформацію, яка дає доступ до ваших рахунків.

Читайте також: На кінофестивалі «Бруківка» покажуть фільм, який знімали на Хмельниччині

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую