Гаряча тема:
- Війна
Охолодження квартири без кондиціонера
Уже зовсім скоро настане літо, якого більшість людей чекають із нетерпінням. Проте сезонна спека вимагає задуматися над тим, як підтримувати у своїй оселі комфортну температуру.
Добре, якщо в будинку чи квартирі встановлена кліматична техніка, яка буде автоматично підтримувати потрібний мікроклімат.
Проте спліт-системи можуть бути недоступними із тих чи інших причин. Привабливішим за ціною варіантом є вентилятори, які можуть бути джерелом бажаної прохолоди. Але всі ці прилади працюють від електроенергії, а в разі її відсутності просто не можуть виконувати свої функції.
Цього літа можуть бути тривалі відключення світла, адже українська енергетична система продовжує страждати від ворожих обстрілів. Буде не зайвим дізнатися способи підтримання прохолоди в оселі без електричних приладів.
Захист від сонячних променів
Саме активне сонячне проміння найбільше нагріває повітря в кімнаті. Захистившись від сонця, можна уникнути суттєвого підвищення температури в оселі. Для захисту можна використовувати ролети, жалюзі чи блекаут-штори.
Якщо ж вам не до вподоби постійна напівтемрява вдень, краще використовувати сонцезахисну плівку на вікна — спеціальний матеріал затримує ультрафіолет, але пропускає світло. З плівкою в кімнаті не буде занадто жарко, а меблі та шпалери не будуть вигоряти.
Зменшення кількості джерел тепла
Духові шафи, плити, бойлери, пральні машини та навіть телевізори й комп'ютери під час роботи виділяють тепло. У прохолодну погоду це не так помітно, а ось у спеку навіть зайві пару градусів можуть перетворити життя на пекло.
У спекотні дні краще обмежити використання великої побутової техніки. Наприклад, прання запускати вночі, а готувати ввечері чи вранці, коли температура повітря знижується.
Заміна ламп розжарювання на світлодіодні допоможе економити електроенергію та уникнути додаткового нагрівання повітря, адже такі світильники виділяють мінімальну кількість тепла.
Не варто забувати виключати сушарку для рушника в моменти, коли вона не використовується. Якщо у вас водяна модель, потрібно пошукати вентиль та перекрити подачу гарячої води.
Контроль вологості повітря
Сухим гарячим повітрям дихати досить складно. Аби покращити ситуацію, можна розвісити в кімнаті вологі простирадла. Проте треба бути обережним, щоби не перетворити власну оселю на «тропічні джунглі».
Порада: покладіть вологі простирадла чи рушники в морозильну камеру на 2–3 години, а потім використовуйте їх для одночасного охолодження і зволоження повітря в кімнаті.
Не варто відчиняти вікна на провітрювання в денну спеку — до кімнати потраплять тільки розпечене вуличне повітря, пил і вуличні «аромати». Провітрювати краще пізно ввечері або ж рано вранці, коли є природна прохолода.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: