ye-logo.v1.2

У Кам'янці-Подільському запрацювали когенераційні установки: які переваги отримає місто

Суспільство 637
Буде круглорічна можливість подавати гарячу воду централізовано, у кожен будинок громади
Буде круглорічна можливість подавати гарячу воду централізовано, у кожен будинок громади. Фото: facebook.com/kpmrada

Очікувана економія для міського бюджету складає близько 30 мільйонів гривень на рік.

У Кам'янці-Подільському використовуватимуть додаткові джерела генерації електричної та теплової енергії. Мова йде про чотири когенераційні установки вартістю близько 4 мільйонів євро, які місто отримало безкоштовно у рамках проєкту USAID.

Перші два агрегати ввели у дію вчора, 11 червня. Про це розповів сайту «Є» міський голова Кам'янця-Подільського Михайло Посітко.

За його словами, завдяки когенераційним установкам громада стає на шлях енергонезалежності. Разом із тим, посилюється енергетична безпека.

«Ми зменшуємо загальне навантаження з єдиної енергосистеми держави. Місто власними силами генерує електроенергію, яка живить наші комунальні об'єкти критичної інфраструктури, а вони своєю чергою мають можливість забезпечувати водопостачанням, гарячим постачанням, водовідведенням і теплом інші об'єкти. Це також можливість резервного живлення лікарень, об'єктів критичної інфраструктури у період блекаутів. Це і можливість використання власної електронергії на потреби міста. Наприклад, на освітлення вулиць. Це і можливість отримувати комунальному підприємству дохід від подачі електроенергії в єдину систему», - зазначає Михайло Посітко.

Також, каже міський голова, буде виконана одна із цілей, яку у громаді потребували давно. Це круглорічна можливість подавати гарячу воду централізовано, у кожен будинок громади. Водночас, зауважує він, вартість цієї послуги буде нижчою вартістю, аніж за умови користування бойлером.

«Вперше за багато років у Кам'янці-Подільському у міжопалювальний період ми маємо змогу давати гарячу воду для населення і забезпечуємо гарячим водопостачанням об'єкти нашої соціальної інфраструктури, зокрема заклади освіти і заклади медицини… Враховуючи те, що зараз зросли тарифи на електроенергію, користуватися централізованим гарячим водопостачанням буде у два рази дешевше, аніж бойлером. До того ж відмова від бойлера додатково сприятиме економії електроенергії в єдиній енергосистемі», - каже Михайло Посітко.

Нині у місті запрацювало дві установки, ще дві - планують встановити до початку опалювального сезону. Фото: facebook.com/kpmrada

Наразі у Кам'янець-Подільській громаді триває процес зі зміни договорів на постачання електроенергії. Коли всі процедури завершаться, лікарні та інші об'єкти соціальної і критичної інфраструктури завдяки когенераційним установкам у період блекаутів безперебійно матимуть електроенергію. Утім, на це потрібен час.

«Умовно два-три місяці, коли ми це все пройдемо. Перші об'єкти будуть повністю залежати не від централізованого електропостачання, а від нашої локальної мережі, яка є на базі комунального підприємства. Поки що це в процесі», - каже міський голова Кам'янця-Подільського.

Також за орієнтовно кілька місяців планують монтаж інших двох когенераційних установок. За словами Михайла Посітка, вони мають запрацювати наприкінці літа або ж напочатку осені. Згідно з очікуваннями, разом увесь комплекс заходів дозволить економити місту близько 30 мільйонів гривень.

Читайте також: Графік відключення електрики в Хмельницькій області на два дні

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую