ye-logo.v1.2

У Чемеровецькому району пайовики судяться з місцевим орендарем

Суспільство 3781
Фото: автора

За словами жителів села Вишнівчик, дирекція підприємства, що орендує майно на території місцевого току, ось вже три роки як не виплачує їм гроші, обманним шляхом намагається продовжити термін оренди та хоче за безцінь викупити їхнє майно.

Зараз місцеві жителі створили ініціативну групу та намагаються довести свою правоту в суді.

“Першу справу в суді ми виграли”, -

кажуть 14 місцевих жителів Вишнівчика, які хочуть добитися правди та не дозволити місцевому підприємству ДП Агрооб'єднання “Слов'янське” їх обмануть. “ Угоду про оренду ми склали 15 вересня 2007 року, - розповідає голова ініціативної групи пайщиків Василь Шклярук. - Згідно угоди, виплачувати орендну плату пайщикам повинні були не пізніше 30 грудня. Однак з 2008 року підприємством жодного разу не проводилися розрахунки”.
За словами членів ініціативної групи, дирекція за увесь час оренди розрахувалася з ними лише одного разу і то кількома кілограмами кукурудзи.
“При цьому, увесь цей час на току йшла робота, - каже Василь Петрович. - Дехто з нас навіть наймався працювати на Агрооб'єднання “Слов'янське”, але грошей також не платили, тому й звільнилися. У серпні 2010 року термін оренди сплив та наших грошей ми так і не дочекалися. Натомість агрооб'єднання продовжувало користуватися нашим майном, технікою, током і цього року. Усі наші намагання “вибити” гроші ні до чого не призвели. Тоді ми створили ініціативну групу та подали на підприємство до суду”. Судове засідання відбулося на початку листопада, але, але, за словами позивачів, відповідач в залі суду так і не з'явився.
“Суд фактично повністю задовільнив наш позов, - розповідає голова чемеровецького районного комітету сприяння реалізації положень Конституції, правозахисник Василь Гончар, котрий представляв у суді інтереси пайщиків з Вишнівчика. - Та стягнув на користь позивачів біля 5000 гривень за оренду. Звісно, сума за три роки назбиралася невелика, але це лише плата за оренду майна 14 пайщиків. Загалом майнові паї на територію току мають 58 місцевих жителів. Серед них переважна більшість - люди похилого віку, які до суду поки “не дійшли”.
“Для мене кілька сотень гривень - сума вкрай необхідна, - каже член ініціативної групи пенсіонерка пані Надія. - Пенсія невелика, а на ліки гроші потрібні. Що вже казати про молодь. Колись наш колгосп та цукровий завод виводили наше село до числа “мільйонерів” та нині усе стоїть, “ріжеться” та продається за безцінь”.
Не зважаючи на рішення суду, за словами місцевих, підприємство зі своїми боргами розраховуватися не поспішає. “Ані власник підприємства, який, крім цього, є й директором занедбаного цукрового заводу, ані виконавчий директор агрооб'єднання з людьми не зустрічалися і гроші нікому не сплатили, - каже Василь Васильович. - Зараз усі документи передємо до виконавчої служби”.

“Виявилося, що існує дві угоди з підприємством”

Після рішення суду група активістів вирішила створити спілку пайщиків. “Робимо це для того, щоб надалі раціонально вирішувати питання оренди, - каже Василь Шклярук. - А ще хочемо захистити власне майно. Зараз маємо на току поміняти замки на воротах та поставити добровільних охоронців, що зберегти майно”. А між тим, за словами пайщиків, ДП Агрооб'єднання “Слов'янське” вже почало потрохи його розтаскувати. “Ось піднавіси кудись зникли, - розповідає Володимир Заєць. - Немає деякої техніки та автозапчастин”. До речі, за підрахунками, які були зроблені ще у 2000 році, вартість майна розташованого на території току, становила 100 тисяч 605 гривень.
А між тим, як розповіли нашій газеті пайщики, у них на руках, окрім підписаної 15 вересня 2007 року угоди про оренду, строком на два роки та одинадцять місяців, з'явилася ще одна. “Вона також складена того самого дня, але у пункті, де йдеться про термін оренди, замість двох років та 11 місяців позначено вже 10 років, - розповідає Васил Гончар, демонструючи обидві угоди, завірені мокрими печатками. - Угодою передбачено, що “господарство має виключне право на придбання орендованих основних засобів у власність протягом дії цього договору”. За словами членів сільської ініціативної групи, коли вони почали займатися судовими тяжбами, “виповзли” факти, що підприємство хоче купити орендоване ними майно за 60% його вартості. “І це при тому, що остання його оцінка робилася 11 років тому. Одним з перших, чим займеться новостворена спілка, зробить переоцінку майна. Впевнений, що його вартість потягне не на одну сотню тисяч гривень”, - каже правозахисник.

Поспілкуватися з виконавчим директором ДП Агрооб'єднання “Слов'янське” нашій газеті під час написання матеріалу не вдалося. Усі спроби зателефонувати йому на мобільний номер, який нам дали самі пайщики, також були марними — він просто не брав слухавку. Натомість, у Інтернеті нам вдалося знайти цікаву інформацію щодо ДП Агрооб'єднання “Слов'янське”. Зокрема, на сторінці фінансового управління Кам'янець-Подільської районної державної адміністрації є протокольне рішення під номером 14 засідання комісії з питань погашення податкового боргу із застосуванням практики заслуховування керівників підприємств-боржників. У документі йдеться, про те, що ДП Агрооб'єднання “Слов'янське” орендує земельні частки (паї) на території Рудської сільської ради і, зокрема, має заборгованість по орендній платі перед населенням . Присутній на засіданні заступник керівника підприємства пообіцяв, що підприємство розрахується з боргами до кінця жовтня. У Рудській сільській раді нам підтвердили той факт, що ДП Агрооб'єднання “Слов'янське” орендує у них паї в Гаврилівцях. Проте, пайщики з цього села нашій газеті розповіли, що поки ніяких розрахунків не було. А на дворі вже грудень...

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую