ye-logo.v1.2

Як стати зіркою

Суспільство 2721

З чого почати, куди піти, скільки й кому заплатити, з’ясовував кореспондент газети «Є»

Якщо ви з дитинства мрієте про велику сцену, котра у комплекті з мікрофоном, гучними оваціями та переслідуваннями журналістів з фотокамерами сниться щоночі, але ви не знаєте, з якого боку до здійснення мрії підійти, то для початку відкиньте усі сумніви. Думки, відомо, матеріальні. За наявності одного лише непереборного бажання потрапити на сцену, можете вважати, що однією ногою ви уже там. Дехто переконаний, що дорога до слави обов’язково прокладається через ліжко продюсера. Але «Телеграф» не шукає легких шляхів!
Скажете, у Хмельницькому ані вокальними здібностями, ані майстерною грою на котромусь із музичних інструментів на хліб з маслом і чорною ікрою не заробити. Мовляв, за «успішною кар’єрою» потрібно їхати до Києва. Але ж там, у столиці, сукупність зірок на метр квадратний і так немала... А вас ще й у рідному місті мало хто знає.
«Як курка без яйця, чи автомобіль без пального – так музикант чи виконавець без особистого запису, плоду його творчих зусиль, не стане відомий широкому загалу, – переконаний екс-гітарист гурту «Мотор'ролла», звукорежисер із 10-річним стажем, член спілки звукорежисерів України, власник студії звукозапису «Хіт-Майстер», хмельничанин Олег Бурбела. – Ворота у світ шоу-бізнесу відчинені завжди. Головне – знайти їх».
За словами пана Олега, неодмінною вимогою на шляху до визнання і любові фанатів є, звісно ж, наявність таланту. У жодній студії вас не навчать співати, якщо ви цього не вмієте. Але талановитим співакам і музикантам після запису, прослухавши власне виконання, легко зробити, як казали у школі «роботу над помилками». Проаналізувати і попрацювати над проблемними місцями, і переспівати чи переграти.
Так, у студії звукозапису Олега Бурбели «Хіт-Майстер» (hitmaster.km.ua), котра знаходиться на третьому поверсі приміщення «Цивільпромбуду», що на вулиці Свободи, 53 свої музичні роботи уже записали багато виконавців і колективів. Робота проводиться у різних стилях і напрямках: від класичного виконання до репу, від дитячих самодіяльних колективів чи виконавців до професійних дорослих. Із відомих місцевих клієнтів студії: гурти «Меджик Доллс» і «Грань алое», DJ Юлія Солнєчная, Андрій Романіді… Останній, до речі, на замовлення Державної автоінспекції Хмельницької області, навіть, записав її гімн (слова Ігоря Смолія, музика Олега Бурбели).
Проте, навіть, якщо ви виконуєте відомі хіти лише в душі, то вже маєте шанс. Створити шедевр можна, навіть, зі звичайного «намугикування». «Якось подзвонила мама однієї дівчинки, – пригадує звукорежисер. – У телефонному режимі вона усіма можливими способами пояснювала, яку мелодію вигадала, йдучи вранці на роботу. З цих звуків і напівзвуків згодом і виникла музика. Підібрали текст. Додали скрипку. Записали пісню у виконанні дитини. Вийшло ще прекрасніше, ніж усі сподівалися!».
Нам також вдалося почути уривок композиції. Схоже, ненька маленької виконавиці обожнює свою роботу, дорогою до якої, у її душі народжуються такі мелодії...
Якщо ви пишете вірші, «бренькаєте» на гітарі, «кнопаєте» на клавішних, не кажучи вже про професійне володіння музичними інструментами, це лише ще один великий плюс для вашого зіркового злету. Для особливо лякливих, у кого під час співу голос тремтить, як осиновий лист у вітряну погоду, існують так звані «корекція вокалу», «зведення з фонограмою» і «обробка ефектами». Тоді на вже готовий запис накладають спеціальну програму, і пісня, як фото після «фотошопу», виходить ідеальною. За необхідності, фахівець обов’язково порадить вам аранжування, стиль якого імпонуватиме винятково вам, або музичний супровід професійних музик на будь-який смак.
Окрім того студія «Хіт-Майстер» пропонує свої послуги на виїзді. Тобто квартету бандуристів не обов’язково тягти із собою музичні інструменти у громадському транспорті. Вони можуть «записатися» у зручному для них місці: навчальному класі, клубі, актовому залі, офісі чи просто під час концерту. Тож не ховайте свій талант у далекому кутку нижньої шухляди. Для того, аби вас побачили, а головне почули, ви повинні мати, що показати (запис пісень чи інструментальних композицій – від 300 гривень).
А ось, якщо повноцінна пісня – це забагато (ведмідь наступив, не лише на вуха, але й – на горло), а бути «зіркою» все одно хочеться, станьте нею для обмеженого кола слухачів. Приміром, для коханої людини. Так, записавши власним голосом або голосом професійного диктора побажання, і на додачу, зізнавшись у коханні, можна виконати лише приспів улюбленої композиції.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую