ye-logo.v1.2

В області більше тисячі сховищ цивільної оборони

Суспільство 5342
Фото: З архіву

Щоправда, їх аж ніяк не прив'язують до кінця світу, вони створені на випадок надзвичайних ситуацій, відповідно до чинного українського законодавства

Питання сховищ “вилізло” на порядок денний у зв'язку з неоднозначними прогнозами на наступний рік. Але, як стверджують МНС-ники, у рятувальників це питання на постійному контролі. “У нас в області 1163 захисні споруди, - розповідає помічник начальника управління МНС України в Хмельницькій області з питань взаємодії з органами державної влади, засобами масової інформації та зв'язків з громадськістю Андрій Козак. - З них 147 сховищ та 1016 протирадіаційних укріплень. Що таке сховище? Це - підвальне чи напівпідвальне приміщення, яке призначене для укриття людей при різноманітних надзвичайних ситауціях. Протирадіаційне укріплення відрізняється тим, що ще й знижує рівень радіації. Сховища оснащені усім необхідним у розрахунку на три дні перебування: запасом води та харчів, засобами захисту органів дихання, місцем для відпочинку тощо”. Сховища області на 83 відсотки готові до використання. Це – один з найвищих показників в Україні. Здебільшого, вони належать підприємствам, установам та організаціям. Для повідомлення громадянам про надзвичайну ситуацію існує система оповіщення. Час від часу в області оголошують про навчальні тривоги – таким чином визначають, чи злагоджено вона працює. Так-от, якщо раптом виникне якась загроза, в місті, селі увімкнуться сирени (або сигнал “Увага всім!”). Це означає, що кожному з нас потрібно увімкнути телевізор чи радіоприймач. І – уважно слухати: нам розкажуть, що сталося і як потрібно діяти. “Це добре напрацьована система”, - заспокоює Андрій Анатолійович.

А деякі багаті люди на випадок катаклізмів будують бункери – тобто, ті ж самі сховища, але індивідуальні. Задоволення це досить дороге. Приміром, будівництво маленького бункера у 35 квадратних метри на чотири людини обійдеться мінімум у мільйон гривень. Але можна обмежитися і простим оснащенням свого підвалу системою фільтровентиляції, це котуватиме близько ста тисяч гривень.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую