ye-logo.v1.2

Зимові розваги на свіжому повітрі

Суспільство 5526

Наприкінці першого місяця 2012 року погода, зібгавши волю в кулак, все ж таки вирішила нагадати українцям, що січень – зимовий місяць, а не осінньо-весняний, як всім здавалося, зважаючи на тривалу відсутність морозів і опадів.

Сніг, якого всі так довго чекали, нарешті випав і, схоже, найближчим часом танути не збирається. І не страшно, що цьогорічні новорічні вихідні вже канули у Лету. Як виявилося, ні переповнені клопотами вихідні, ні робочо-навчальні будні, ні навіть, як жартує молодь, «швидкісний Інтернет» – ніщо не здатне втримати людей у чотирьох стінах, коли надворі нарешті випало стільки снігу!
З вітром у вухах
У кожному з мікрорайонів Хмельницького є свої, перевірені роками, пагорби які, сміливі першопрохідці з першим пристойним снігом за годину-другу перетворюють на галасливе ігрище. Так, багато років поспіль улюбленим місцем зимових катань є спуски біля ЦУМу, заводу «Адвіс», клубу «СВ» (вниз по Свободи), школи №12, політехнічного коледжу, на Садибах, по Трудовій (неподалік мосту)... Тут головне, аби були санчата! Хоча, як бідкаються деякі дорослі, слідкуючи за тим, аби їхні чада не побили лоби, гірки – уже давно не ті забавки що були колись. «Раніше, аби з’їхати – доводилося у чергу ставати, стільки було бажаючих, – пригадує одна з молодих мам. – Зараз – катайся, скільки хочеш, нікому й слова сказати, не кажучи вже про те, аби «паровозиком» з’їхати!».
На одній із найбільших місцевих гір, що за дендропарком, яка перехоплює подих навіть у «королів» шалених спусків, відвідувачів не бракує. Із санами, лижами, навіть картонними коробками, целофановими пакетами і скатами від машин, аби збільшити рівень адреналіну в крові, сюди постійно з’їжджаються люди з різних куточків міста.
Піруети на льоду і... під ним
У тому, що ковзанка «Льодовий період» у парку ім. І. Франка – чудове місце для сімейного відпочинку, навіть, не чекаючи зими, вже мали змогу переконатися багато хмельничан. На критому льодовому полі розміром «20 на 40» метрів, за словами його працівників, маються усі розміри фігурних (від 25 до 41) та хокейних (від 32 до 45) ковзанів, які можна взяти на прокат. Тривалість сеансу (45 хвилин) обійдеться у суму від 15 гривень – для дітей, від 20 гривень – для студентів та від 35 – для дорослих. Щоправда, у вихідні й святкові дні вартість 45-хвилинного катання для всіх вирівнюється до 40 гривень за сеанс. Працює «Льодовий період» з 8.00 до 23.45.
А ось, для тих жителів мікрорайону Гречани, у кого вдома пиляться власні ковзани гарним полем для льодовикових «піруетів» стане й замерзле плесо Південного Бугу. Головне дочекатися суттєвих морозів і моменту, коли його частину (біля рятувальної станції) зроблять придатною для ковзання...
А доки вони чекають, прихильники зимової рибалки, прорізавши ополонки, уже «атакували» підмерзлі краї Плоскої й Південного Бугу. І хоча похизуватися уловом ніхто з них не може, сидять, як примерзли.
Коні, поні та карети
Це єдина розвага, яка з літньої (весняної чи осінньої) легко трансформується у зимову. Проте, всі погодяться, що прогулюватися верхи на гнідому чи буланій, на маленькому чорненькому поні, або, погойдуючись у майже середньовічній бричці, коли все довкола вкрито пухкеньким снігом, значно приємніше, аніж робити це під проливним дощем у багнюці, чи на розпеченому від сонця асфальті. І не потрібно виїжджати за межі міста у пошуках коней, вони разом із своїми власниками з нетерпінням чекатимуть вас у місцях масового скупчення хмельничан (на майдані Незалежності, біля кінотеатру ім. Т. Шевченка, чи парку ім. М. Чекмана). Ціни, як і самі тварини, як запевняють їхні власники не «кусаються». Коло на поні обійдеться у 10 гривень, верхи на коні – 10-15 гривень, у кареті – 5 гривень з людини. Окрім того, із власниками, на відміну від мовчазних чотириногих, завжди можна домовитися про зниження тарифу на «проїзд» і безкоштовне фото напам’ять.
Снігові баби, фортеці й «війнушки»
Першими й другими з них парки, подвір’я будинків, шкіл і дитсадків, а іноді, навіть, солідних офісів з кожним солідним снігопадом «обростають», як грибами після дощу. Вони не вимагають жодних витрат (хіба що, водонепроникних рукавиць, такого ж одягу і взуття – за бажанням), але користуються шаленою популярністю. Сніг і гарний настрій – головні вимоги до такого виду відпочинку, а все інше, як кажуть, прикладеться. Так, морквину і відро для сніговичка за їхньої відсутності можна замінити чимось іншим, штани й рукава тріснуті по шву – залатати, відірвані ґудзики пришити, набійки ¬– набити, а мокрі черевики – висушити... Сайти прогнозів погоди обіцяють на найближчі дні температуру нижчу нуля і сніг, який постійно оновлюватиметься, тому черга лише за бажанням.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую