ye-logo.v1.2
16 Вересня, 2019

Ціни на яйця. Антимонопольний комітет України розпочне розслідування

Ігор Мазура Суспільство 2022

За півтора місяці до Великодня виробники яєць почали підвищувати ціни, чим дуже зацікавився Антимонопольний комітет.

За останній тиждень куряче яйце в оптовій мережі здорожчало в середньому на 18%, у роздріб - на всі 40. Попит на яйця у піст знижується. А от підприємства, які займаються виробництвом, не тільки не знижують ціни, а й навпаки – підвищують. Антимонопольний Комітет України  порекомендував виробникам і продавцям яєць надати економічні обґрунтування на вартість продукту, а ще краще знизити ціни. Виробники свої витрати наразі воліють не деталізувати. В усі торговельні мережі вони розіслали листи наступного змісту: "У зв'язку із зростанням цін на закупівлю шроту, кукурудзи, комбікормів та вітамінів, які складають 70% вартості курячого яйця, а також у зв'язку із зростанням ціни на тару та упаковку продукції, ми змушені як виробники підняти ціни для всіх покупців". 

Однак борці з монополією такі аргументи вважають надуманими. 

"Вартість комбікормів суттєво не змінилася, інфляція складала менше відсотка, а дефіциту на ринку не було", - зазначили в АМКУ.

Якщо за 10 днів виробники і чиновники не порозуміються, Антимонопольний комітет розпочне розслідування. Триватиме воно місяців зо три. Тож до Великодня, коли яйце стає направду стратегічним продуктом, вони точно не впораються - повідомляє ТСН

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую