ye-logo.v1.2

Вітальня – серце вашого дому

Суспільство 10277

Як спланувати вітальню? Для початку необхідно запастися докладним планом. Якщо його немає, то доведеться зробити. Для цього візьміть аркуш ватману й креслярське приладдя.

Виберіть масштаб, в якому ви будете виконувати креслення. Далі вам доведеться попрацювати рулеткою, щоб знати точні розміри приміщення. На кресленні також вкажіть наявність і розміри дверних прорізів і вікон. Обов’язково необхідно вказати місця, де знаходиться електропроводка, щоб потім ненароком не пробити стіну в цих місцях. Необхідно визначитися з тим, якого типу буде ваша кімната відпочинку. Наприклад, вона може бути поєднана з кухнею або, навпаки, відокремлена від решти кімнат. Наступний крок — вибір типу вікон. Найкраще встановити пластикові склопакети, бо вони довговічні і прості у використанні. Також вони стишують звуки. Це стане в нагоді вам, якщо ви живете в шумному районі. Потім вирішіть, якою буде стеля. Можна встановити навісні стелі, але треба пам’ятати, що вони заберуть частину простору. Можна зробити стелю рельєфною. Тут все залежить від ваших можливостей і фантазії. Щоб стеля добре виглядала, необхідно правильно підібрати освітлення кімнати.
Правильне освітлення і зонування
Пам’ятайте, що освітлення повинно бути не тільки красивим, але й правильним. Вся кімната повинна бути рівномірно освітлена в темний час доби. Встановіть жалюзі, які будуть захищати кімнату від потрапляння прямих сонячних променів. Розплануйте простір кімнати на декілька зон. Враховуйте, що вітальня — це обличчя квартири. Це те місце, яке свідчить про стиль життя сім’ї та її традицій. Вітальню можна зробити в якомусь певному стилі. Але зони повинні зберігатися. До прикладу, зона відпочинку повинна бути трохи відособленою, щоб людина, перебуваючи в ній, не відчувала жодного дискомфорту. Також продумайте зону, в якій ви будете приймати гостей. У кожній вітальні повинна бути зона для дітей, де вони можуть гратися, не заважаючи при цьому дорослим членам сім’ї. Дуже часто роблять зону для сімейних реліквій. Ними можуть бути якісь речі або книги, які передаються з покоління в покоління. Намагайтеся всю вітальню виконати в одному кольорі. Необхідно гармонійно оформити всі зони, щоб вони не конкурували одна з одною. Всі свої рішення позначайте на кресленні. На ньому повинні бути зазначені місця, де будуть знаходитися предмети інтер’єру. При розміщенні побутової техніки потрібно орієнтуватися на розташування електророзеток. Крім креслення, складіть супровідну записку, в якій будуть зазначені всі деталі розробленого вами дизайну інтер’єру.
Накопичуємо й зберігаємо позитивну енергію
Особливе місце у вченні древніх китайців приділяється житловому простору людини, який повинен сприяти нагромадженню позитивної енергії Ци й сприяти здоров’ю й багатству. За визначенням фахівців в галузі фен-шуй, вітальня є найважливішою кімнатою в будинку. Це приміщення, у якому збираються всі члени родини, тут приймають гостей, відзначають свята. Не дивно, що вітальня є центром енергетичних потоків, які існують у будинку. Тому обстановка цього приміщення повинна бути не тільки гарною, але й привабливою для припливу позитивної енергії Ци. Домогтися цього не складно, якщо застосовувати на практиці закони фен-шуй. Як правило, для вітальні виділяється найбільша кімната в будинку або квартирі. Двері цього приміщення не повинні розташовуватися напроти вхідних дверей, щоб не допускати сторонніх поглядів й не випускати енергію Ци. Вдалим вважається розташування вікна вітальні на одній зі стін, що не розташувується навпроти дверей. Енергія Ци, яка потрапляє в будь-яке приміщення через двері, буде швидко виходити через вікно. У випадку такого невдалого планування необхідно створити перешкоду на шляху позитивної енергії. Це можна зробити за допомогою кімнатних рослин, розставлених на підвіконні. Якщо в лівому кутку вітальні, по діагоналі від вхідних дверей, розташовуються двері в інше приміщення, то можна припустити, що фінансових накопичень у такому будинку не буде ніколи. Таке розташування дверей сприяє швидкому витіканню коштів із квартири. Фахівці радять, у цьому випадку, закрити наглухо або перенести в інше місце дальні двері. Рекомендується на місці цих дверей розташувати рослину з великим листям, яка швидко росте. Залучити активну енергію Ян у вітальню допоможуть теплі спокійні тони, у які рекомендується фарбувати стіни. Гарна люстра на стелі в центрі кімнати, що є зоною удачі, буде сприяти її залученню. Розвішані на стінах фотографії всіх членів родини, що проживають у цій квартирі, також будуть сприяти залученню удачі. Важливо, щоб на фотографіях всі зображені були в гарному настрої, бажано, з усмішками на обличчях. Для вільного просування енергії Ци у вітальню необхідно уникати всіляких перешкод на її шляху. Найкраще від дверей кімнати до її центру, по ходу просування енергії, постелити килимову доріжку. Уздовж стін рекомендується встановити меблі без гострих кутів. Гарним варіантом є розміщення рослин уздовж шляху проходження енергії Ци. Якщо дотримуватися законів фен-шуй, то ваш будинок завжди буде наповнений теплом й затишком і вам не доведеться турбуватися про здоров’я й благополуччя своїх рідних.
Поєднуємо вітальню і їдальню в одній кімнаті
Останнім часом проекти нових будинків і квартир все частіше передбачають такого роду планування, коли кухня, їдальня і вітальня об'єднані в одній просторій кімнаті. І це вже не стільки вимушений захід для економії простору, скільки данина моді. Якщо ви все ж вирішили, що вам буде зручніше розмежувати таку кімнату, то існує кілька альтернативних варіантів, що дозволяють або візуально, або фактично розділити простір на декілька функціональних зон.
Чи необхідно розмежовувати залу і кухню?
Звісно, ж бажано, щоб простір, призначений для відпочинку і перегляду телевізора, було відокремлено від зони, де ви готуєте їжу або приймаєте гостей. Однак ізолювання кожного простору не завжди є обгрунтованим, оскільки в кожному окремому випадку потрібно брати до уваги такі важливі елементи, як освітлення, провітрювання, необхідний життєвий простір. Чим менше приміщення, в якому поєднуються вітальня і їдальня, тим складніше вибрати правильний варіант їх поєднання.
Якщо площа невелика, гарно розділятимуть добре спроектована консоль, оригінальний буфет, комод або книжкові полиці. Можна також постелити килими різного розміру і форми, або використати різнокольорову гаму стін. У великих кімнатах з декількома вікнами набагато легше розділити дві зони. Тут можна перепланувати приміщення, розділивши його аркою, або ж відокремити їдальню від вітальні розсувними або прозорими перегородками.
Чим ділити простір?
Використання розсувних перегородок з матового або прозорого скла дозволяє змінювати простір за необхідностю без різкого ізолювання окремих зон і зі збереженням природного освітлення. Хороший компроміс у невеликих кімнатах - спеціальні модульні системи зі сталі або дерева, що поєднують функції перегородки і меблів (полиці і шафки). Найпростішим й найекономічнішим засобом поділу простору є використання різноманітних штор, які є також найлегшою конструкцією. Оригінальне поєднання довжини, малюнка і фактури тканини дозволить створити неповторний образ кімнати.
Досить часто використовуються перегородки зі склоблоків або розсувні скляні перегородки на металевому каркасі. Саме ці засоби допомагають домогтися необхідного природного освітлення та провітрювання обох зон. Гіпсокартонові конструкції (арки, ніші тощо) залишаються найпоширенішими засобами зміни простору. Ці матеріали – недорогі й відносно легкі в експлуатації.
Кольорова ізоляція двох зон
Використання різного колірного оформлення стін дуже важливе для виділення двох окремих зон: приготування і прийому їжі та зони відпочинку. Тут колір не тільки візуально розділяє кімнати, але є важливим елементом створення правильної атмосфери і настрою. Все залежить від вас: тут можна використовувати відтінки основного кольору або зовсім різні кольори, а також різну фактуру або малюнки. При цьому потрібно враховувати, що теплі тони створюють атмосферу затишку і комфорту, а холодні відтінки (близькі до синього кольору) діють заспокійливо і освіжають інтер'єр. Нейтральні кольори, такі як бежевий, вершковий, білий і чорний можуть використовуватися як спокійний фон для яскравіших акцентів: меблів, картин або текстилю (подушки, штори, скатертина тощо).
При виборі колірного рішення вашої кімнати, необхідно приділити увагу вибору основних відтінків двох зон, виходячи з розмірів, освітленості, меблів і стилю кожного простору. Якщо основною зоною є вітальня, логічніше було б виконати її у світлих тонах, акцентуючи тональність у їдальні. При цьому використовувати краще не контрастні кольори, а відтінки однієї гами, домагаючись ефекту ізольованості насиченістю тону. Але найважливіше, це підібрати кольори, які подобаються кожному члену сім'ї, не дратують і створюють належний настрій.
З чого почати і що врахувати?
Якщо ви остаточно вирішили розділити кімнату на їдальню і вітальню, почніть з оцінки території. Важливо спроектувати кімнату так, щоб залишалося достатньо місця для проходу, вмістивши при цьому необхідне функціональне оснащення. Потрібно також врахувати доступ свіжого повітря в обидві зони, а також правильно спроектувати освітлення кожного простору.
Підготувала Тетяна ЄРМОЛАЄВА.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую