ye-logo.v1.2
18 Серпня, 2019

Хмельничани їздитимуть швидкісним потягом Hyundai

Леся БОРОВЕЦЬ Суспільство 3378 2

У травні цього року почали курсувати міжрегіональні потяги “Інтерсіті+” компанії Hyundai, які забезпечили впровадження в Україні швидкісного залізничного руху.

Незабаром такі потяги їздитимуть й через Хмельницький у напрямку Львів-Київ.
До речі, “Укрзалізниця” вже давно планувала запустити швидкісні потяги Київ-Львів через Тернопіль, Хмельницький та Вінницю. Однак, у зв'язку з поспішною підготовкою до “Євро-2012” та для економії коштів змінила маршрут, пустивши їх через міста Коростень та Шепетівку.
Проте з часом експерти київського Центру політичного та економічного аналізу підрахували, що втратять таким чином частину пасажирів і, відповідно, й прибутків. Адже у Тернополі проживає 250, у Хмельницькому - 290, а у Вінниці -370 тисяч жителів. Разом ця кількість значно перевищує кількість жителів Львова. Тому керівництво “Укрзалізниці” переглянуло план руху й вирішило все-таки перевести швидкісний хід напрямку Київ - Львів на магістраль через Вінницю, Хмельницький та Тернопіль. Такий маршрут, на думку експертів, не тільки забезпечить швидкісним сполученням більшу кількість громадян, а й стане стимулом для економічного відродження цих регіонів. До того ж, на “Укрзалізниці” переконані, що нові поїзди знайдуть свого пасажира і будуть користуватися попитом. Але, ціну квитка та конкретної дати введення Hyundai не називає.
Довідка: потяги "Інтерсіті+" з максимальною швидкістю 160 км/год. вважають значним досягненням для України. Попередній рекорд у 2002 році становив 140 км/год., коли почав курсувати прискорений денний поїзд № 161/162 “Столичний експрес” Київ-Полтава-Харків.
 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

  Так  Ні, дякую