ye-logo.v1.2
4 Серпня, 2020

Хмельничани протестують проти мовного закону

Суспільство 2724 12
Фото: автора

У Хмельницькому проходить пікет під стінами Хмельницької облдержадміністрації на знак протесту проти мовного закону.

Біля входу у будівлю ОДА зібралося близько 150 мітингувальників. На місці чергують співробітники міліції. 

Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада прийняла в цілому закон про принципи державної мовної політики, запропонований народними депутатами від Партії регіонів Сергієм Ківаловим і Вадимом Колесніченком. Під час голосування Литвин у залі засідань був відсутній. 
 Сьогодні Микола Томенко написав заяву про складання з себе повноважень заступника голови Верховної Ради України. Спікер Володимир Литвин попросив депутатів прийняти його відставку.

Коментарі:

Роман Шухевич 22.07.2012 15:40

... А тим часом перевертні нехай підростають. Та поможуть москалеві господарювати, Та з матері полатану сорочку знімати. Отак, за 70 років окупації України підросли, добре, бачте, підросли, так помагають, що нікого й чути крім своїх панів не хочуть. "Раби, подножки, грязь Москви..". А щодо того, що на Сході України віками російською говорять, то це шовінізм чистої води та ще й з пальця висмоктаний. Проаналізуйте звідкіля взагалі з’явилась російська мова і зробіть висновки, що в Україні вона - чужа і все. тому захищати мову окупанта - бути окупантом от і все, адже навіть Карл Маркс сказав, що іноземною мовою спілкується або гість, або найманець, або окупант.

Владимир 20.07.2012 13:19

Не прослуховував. Тільки подивився на заставку. ... Колись, на зорі незалежності один Дід казав Кравчуку:"Я краще в одних трусах залишуся, аби тількі що б Україна була незалежною"... Судячи по тому як обставлений кабінет цього Пана, він далеко не в трусах!)) Так навіщо мені його слухати, він вже все має і може байки людям розповідати! Досить, наслухався!  І мабуть Говорун з "Народного Руху України!?" От і зі мною в Канаді такий був...  Гребе і гребе, все йому замало. А як говорить, як говорить!...)))

Нестор Махно 19.07.2012 12:31

подивися

Нестор Махно 19.07.2012 12:26

канадці, ну-ну, а в твоєму Торонто, Квебеку чи Оттаві ті люди, які жили там 500 чи навіть 100 років тому? нема, корінне населення витравили як мух. чи ти хочеш, аби тут через років 30 замість твоїх дітей і внуків жили китайці з вєтнамцями і любо та спілкувалися своєю рідною мовою, чи хай навіть твоєю рідною російською.  

Владимир 18.07.2012 19:50

Ой, Несторе-Несторе...  Я при своєму розумі, а ти мабуть "не товарищуеш з головою"! Цє для тебе Вони "гикають"! А як для мене дійсно прагнуть розмовляти українською! А чи був Ти в Торонто в музеї української діаспори?  100% не був! А я був, запрошували... Так ось, я краще їх розумів, коли вони спілкувалися на англійський мові... І я їх не ображаю за це! А чи знаєшь Ти, Несторе, що в такому місті як Оттава (це ще й столиця Канади!) по одну сторону річки (теж Оттава) всі надписи на англійський мові, а по другу на французький?! І канадці вільно спілкуються і на одній, і на другій мові! іІніхто навіть і не думає, що там друга нація.... Хоча що Ти знаешь...  Для тебе Україна закінчується твоїм городом. І тобі байдуже, що на Сході століттями розмовляють по-російськи... Тому я і не ображаюся на тебе за твоє прагнення. Бувай здоровий!  

Нестор Махно 09.07.2012 14:37

Адміністратор: моє Вам шанування!    Владімір: ти при своєму розумі? ти що наплів тут про руську і російську. і як це ти по руські, не по російські розмовляєш? мовою князя Ярослава, чи як? чи гикаєш як Єфремов з Азаровим?    біда, друзі в тому, що після цього закону, за Дніпром української мови не почуєш взагалі. там буде творитися інша нація від нашої.

Адміністратор 09.07.2012 12:21

Нестор Махно.... Дякуємо за інформацію, виправлено!

Владимир 07.07.2012 23:18

А я, за статус російської мови як регіональної! Чому? Тому що народився і виріс на Поділлі (на Вінничині). Там же вчився в руській (не плутати з російською) школі. Добре знаю і розумію українську, хоча в сім"ї завжди розмовляемо по-руські. На Хмельниччині вже більш як четверть століття... І коли пару років тому, у магазині на пр.Миру, одне п"яне бидло до мене чіплялося: "Що це я, москаль, тут роблю?", я ледве втримався, що б на одного "щирого українця" в цій країні не стало меньше... Тому хочу, що б на законодавчому рівні в Україні, статус руської мови був закріплений! Прийнятий Радою мовний закон ПІДТРИМУЮ!!!  

Денис Костріца 06.07.2012 23:03

"Дійсно, чому мітинги Батьківщини, Свободи,Руху та КУНу проходять окремо? невже є що ділити?" Авжеж є, шановний пане! Вони ділять владу та виборців! Щодо національності, то я не "москаль" (тобто, росіянин), а українець. Стосовно провокацій скажу, що це ніякі провокації, а сучасний стан речей, не помічати які може тільки сліпий. Ще раз повторюю, мовної проблеми немає, вона надумана та підігрівається виступами всіляких там партій та рухів, буцімто опозиційних. Не маючи власної програми дій та лідерів, яких би поважала більшість населення, вони тільки і вміють, що скавуліти пд стінами Верховної Ради та блокувати трибуну. І ще, шановні громадяни, немає такого органу влади - майдан. Вийдете ви, помахаєте прапорцями, порозганяють вас, як в Черкасах, і все. Я не є прихильником діючої влади, але дивитись на горе-опозицію вже смішно. Я обома руками за українську мову, але я проти ідіотізму, що відбувається навколо мовного питання.

Степан Бандера 06.07.2012 13:52

Геть провокації москалів!   Захистимо рідну мову! Дійсно, чому мітинги Батьківщини, Свободи,Руху та КУНу проходять окремо? невже є що ділити??? а щодо депутатів хай виходят на майдан та беруть участь в акціях. Не важливо кто проводить. Я на цій акції бачи лише двох депутатів обласної ради Івана Гладуняка (голова фракції ВО "Батьківщина в облраді) та Ігоря Сабія (голова фракції ВО "Свобода" в облраді) це позитивний крок, однак де решта патріотів???  

Денис Костріца 05.07.2012 09:59

І хто ж це вас, пане Несторе, шматує? Хто хоче вкрасти у вас мову? Якщо за стільки роківне вкрали, то вже не вкрадуть. Все одно, не дивлячись ні на які закони ті, хто розмовляв українською, будуть і надалі нею розмовляти, така сама ситуація з російськомовним населенням. Якби польській мові надали статусу регіональної у Львівській та Волинській області, не було б ніякого галасу. А тут - російська, а як це так, а не може бути. До вашого відома, на сході цілі області (Харківська, Донецька, Луганська) розмовляють російською. Наприклад, у Харкові українська використовується у державних органах та друкованних виданнях. І ніхто не робить з цього трагедії. А де ж ви були, шановний коментатор, коли пару років тому Румунія у Чернівецькій області роздавала свої паспорти всім охочим, хіба це не є порушенням Конституції України? Простіше кажучи, свободівці заробляють собі очки перед черговими виборами, їхнє волання перед стінами ОДА нічого не міняє. Звичайно, їм російська мова як кістка у горлі, деяка частина населення у Західній Україні буде ненавидіти російську та росіян до восьмого коліна, хоча при цьому масово виїжджає на роботу у Росію. Без паніки, шановні добродії! Нікуди українська мова не зникне, вона житиме вічно

Нестор Махно 04.07.2012 15:27

чого журналісти применшують кількість тих, хто вийшов на акцію? служите владі? я сам був на майдані і рахував людей, нарахував 187 осіб. ну хай помилився на 10 в ту чи іншу сторону.  але не це головне. в нас хочуть вкрасти мову, це вже просто якесь божевілля від бандитської влади.  чому вийшла тільки Свобода? де був фронт, батьківщина, де були депутати? гріються на морях, коли Україну шматують.

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую