ye-logo.v1.2
31 Травня, 2020

“Якщо президент підпише мовний закон - уся надія на вибори”, - вважає Алім Міщук, член координаційної ради ГО “Підприємці Поділля”

Суспільство 2066

Днями на майдані у Хмельницькому знову зібралися небайдужі до долі української мови люди, аби вкотре переконати владу не паплюжити її. До акції долучилися різні громадські організації міста.

Як зазначив Алім Міщук, мета акції - показати народу України, що молодь, яка стоїть під стінами Українського дому і голодує вже два тижні за рідну мову і за неньку Україну, не одна. “Вони мають відчувати підтримку різних регіонів країни. Майже уся Західна Україна вимагає скасування закону. Ми підготували резолюцію акції, яка містить вимоги до парламенту відмінити прийнятий закон про мову, вимоги до Литвина не підписувати його, а в разі підписання — звернення до Президента накласти вето”, - зазначив Алім Володимирович.
Мітингуючі звернулися до очільників Хмельниччини підтримати акцію і висловити своє обурення з приводу прийняття мовного закону, вплинути на парламент виконати волю українців. Вони висловили сподівання, що резолюцію приймуть. Якщо ні, то тоді, на думку Аліма Міщука, можливий варіант нового майдану, однак не такий масштабний, як у 2004 році. Він вважає, якщо закон вступить в силу, ми маємо зробити правильний вибір під час майбутніх виборів, аби нові парламентарії зразу відмінили дію закону.
“Має бути прийнятий закон, який захищатиме українську мову як державотворчу та допомагатиме іншим націям відчувати себе вільними у виборі мови спілкування, однак обов'язково знати державну - українську, - продовжує пан Міщук. - Проте я однозначно переконаний, що не виключена фальсифікація. У опозиції немає ресурсів захистити вибори, але ми сподіваємося на те, що, об'єднавшись, зможемо контролювати вибори. Якщо ж буде тотальна фальсифікація - майдан неминучий”.
 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Віддалена робота

  Так  Ні, дякую