ye-logo.v1.2
25 Жовтня, 2020

У вересні треба не лише корчувати, а й саджати

Суспільство 2743

Початок осені — це не лише пора збору врожаю, а й час корчувати рослини та висаджувати нові.

У вересні настає час, коли потрібно навести лад на городі і в саду. Слабкі, пошкоджені і зайві пагони ягідних кущів, що вже відплодоносили, потрібно знищити. На одному кущі слід залишити по 10-12 гілок, причому найміцніших та найздоровіших. 
Малину при підготовці до зими потрібно розподілити за типом плодоношення. Ремонтантну малину можна обрізати секатором прямо на рівні ґрунту — на майбутньому врожаї це ніяк не позначиться. А кущі літніх сортів слід зв’язувати в пучки і пригинати до землі.
Зараз також слушний час для саджання плодових дерев та ягідних кущів.
Робити це найкраще наприкінці вересня - на початку жовтня. В першу чергу, потрібно обрати місце для рослин та правильно підготувати яму для саджання. В неї потрібно внести вапно-пушонку, трохи карбаміду (сечовини), жменю попелу і 4-6 кг перегною.
Саджанці чорної смородини при посадці треба прикопати на 6-8 см і легенько нахилити. Завдяки цьому із бруньок, що будуть знаходитися під землею, навесні виростуть нові пагони. Після висадки пагони потрібно обрізати, залишивши на них лише по кілька бруньок. Тоді рослина буде витрачати силу на утворення коріння, а не на верхню частину. Жимолость теж варто присипати землею, але лише на 4 см.
А от плодові культури, наприклад, сливу, краще саджати на горбочок заввишки у 40 см. Тоді вся зайва волога буде стікати донизу від кореневої шийки, що врятує дерево від випрівання навесні. Кістковим культурам необхідний кальцій, тому у яму для саджання слід додати побільше вапна.
Можна восени обновити і малинник. Перед посадкою нових пагонів слід ретельно перекопати і удобрити ґрунт, внести побільше перегною чи торфу, адже малина полюбляє пухкий поживний ґрунт. Щоб малина не перекинулася на сусідні грядки, навколо малинника можна вкопати у землю листи старого шиферу, на 30 см у глибину. Цей прийом хороший і для хрону.


Підготувала Ксенія ЖУЖА.

 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую