ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Вибори: в області оприлюднили результати паралельного підрахунку голосів

Вибори 1897

Статистична похибка склала 1,5 відсотка.

Сьогодні, 22 квітня, представники Громадянської мережі ОПОРА презентували результати паралельного підрахунку голосів другого туру президентських виборів. Дослідження грунтується на звітах 1 тисячі 299 спостерігачів з різних куточків країни. Крім того, під час прес-конференції окреслили проблемні питання громадського волевиявлення.

Як повідомив координатор Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Хмельницькій області Андрій Попик, прогнозується, що Володимир Зеленський по Україні набере 73,2% голосів виборців, а Петро Порошенко - 24,3%. Статистична похибка в обох кандидатів становить 1,5%. Також 2,5% бюлетенів виявляться зіпсованими.

Для порівняння, згідно з паралельним підрахунком голосів ОПОРИ, в першому турі Володимир Зеленський набрав 30,1% голосів, а чинний президент — 15,7%, що майже повністю співпадає з офіційними результатами Центральної виборчої комісії.

«Швидкий паралельний підрахунок голосів виявився зі значно меншою похибкою, ніж ми очікували. Тобто на всеукраїнському рівні ми гарно спрацювали й дали точний результат. Впевнений, що і цього разу наш паралельний підрахунок буде збігатися з результатами ЦВК», - зазначив Андрій Попик.

За його словами, окружні виборчі комісії приймають бюлетені від дільниць в порядку «живої черги». Проте ОВК №193 в Кам’янець-Подільському прийняла постанову приймати дільниці Новоушицького району до 5-ї ранку, опісля - Кам’янець-Подільського району. Бюлетені з міста планували опрацьовувати після 15-ї години.

«Тут було пряме порушення чинного законодавства, адже виборчі дільниці після підрахунку голосів повинні невідкладно їхати з бюлетенями в ОВК. Постало питання збереження бюлетенів. Зрештою вдалося вплинути на керівництво окружної виборчої комісії скасувати цю постанову», - розповів Андрій Попик.

Громадський омбудсмен ОПОРИ в Хмельницькій області Володимир Гарієвський додав, що вчергове постає проблема доступності виборчих дільниць для людей з особливими потребами. Тому представники Громадянської мережі звертатимуться до ЦВК і органів місцевого самоврядування виправити ситуацію, щоб усі громадяни змогли зручно проголосувати на наступних виборах.

Нагадаймо, екзит-поли вчора, 21 квітня, після завершення голосування назвали переможця президентських виборів.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую