ye-logo.v1.2
25 Січня, 2020

Вибори: в області оприлюднили результати паралельного підрахунку голосів

Андрій ЯЩИШЕН Вибори 1252

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Статистична похибка склала 1,5 відсотка.

Сьогодні, 22 квітня, представники Громадянської мережі ОПОРА презентували результати паралельного підрахунку голосів другого туру президентських виборів. Дослідження грунтується на звітах 1 тисячі 299 спостерігачів з різних куточків країни. Крім того, під час прес-конференції окреслили проблемні питання громадського волевиявлення.

Як повідомив координатор Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Хмельницькій області Андрій Попик, прогнозується, що Володимир Зеленський по Україні набере 73,2% голосів виборців, а Петро Порошенко - 24,3%. Статистична похибка в обох кандидатів становить 1,5%. Також 2,5% бюлетенів виявляться зіпсованими.

Для порівняння, згідно з паралельним підрахунком голосів ОПОРИ, в першому турі Володимир Зеленський набрав 30,1% голосів, а чинний президент — 15,7%, що майже повністю співпадає з офіційними результатами Центральної виборчої комісії.

«Швидкий паралельний підрахунок голосів виявився зі значно меншою похибкою, ніж ми очікували. Тобто на всеукраїнському рівні ми гарно спрацювали й дали точний результат. Впевнений, що і цього разу наш паралельний підрахунок буде збігатися з результатами ЦВК», - зазначив Андрій Попик.

За його словами, окружні виборчі комісії приймають бюлетені від дільниць в порядку «живої черги». Проте ОВК №193 в Кам’янець-Подільському прийняла постанову приймати дільниці Новоушицького району до 5-ї ранку, опісля - Кам’янець-Подільського району. Бюлетені з міста планували опрацьовувати після 15-ї години.

«Тут було пряме порушення чинного законодавства, адже виборчі дільниці після підрахунку голосів повинні невідкладно їхати з бюлетенями в ОВК. Постало питання збереження бюлетенів. Зрештою вдалося вплинути на керівництво окружної виборчої комісії скасувати цю постанову», - розповів Андрій Попик.

Громадський омбудсмен ОПОРИ в Хмельницькій області Володимир Гарієвський додав, що вчергове постає проблема доступності виборчих дільниць для людей з особливими потребами. Тому представники Громадянської мережі звертатимуться до ЦВК і органів місцевого самоврядування виправити ситуацію, щоб усі громадяни змогли зручно проголосувати на наступних виборах.

Нагадаймо, екзит-поли вчора, 21 квітня, після завершення голосування назвали переможця президентських виборів.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую