ye-logo.v1.2

Хмельничанам розсилали персональні листи з агітацією — ОПОРА

Вибори 2035
ОПОРА вважає неприпустимою обробку персональної інформації про громадян без їх згоди
ОПОРА вважає неприпустимою обробку персональної інформації про громадян без їх згоди. Фото: oporaua.org

Агітація розповсюджувалася без вихідних даних.

У Хмельницькому жителі одного з багатоквартирних будинків на вулиці Чкалова днями виявили у під’їзді листи від лідерки ВО «Батьківщина». У них Юлія Тимошенко прохала людей підтримати на виборах її партію та кандидата-мажоритарника на окрузі №187. Про це порушення виборчого законодавства повідомили представники Громадянської мережі ОПОРА.

За інформацією ОПОРИ, аркуші, складені у формі листів, лежали на поштових скриньках. На одному боці були надруковані контакти отримувачів: їх прізвище, ім’я, по батькові та адресу, з іншого — безпосередньо звернення Юлії Тимошенко. Відповідно до чинного законодавства, такі листи варто вважати передвиборчою агітацією. Проте на них були відсутні відповідне маркування та вихідні данні про замовника друкованої продукції, її наклад і установу, де вона була надрукована, повідомляють в ОПОРІ.

Громадянській мережі представники обласного осередку партії розповіли, що вони не мають жодного стосунку до цих листів. Також вони припускають, що це може бути ініціатива центрального офісу ВО «Батьківщина».

«Листи адресовані конкретним громадянам, тому виникає питання: звідки ті, хто їх друкував, отримали персональні дані мешканців будинку? Згідно з чинним законодавством, адреса і дата народження люди належать до конфіденційної інформації. Тому не допускається обробка такої інформації без її згоди громадян», — зазначив координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Хмельницькій області Андрій Попик.

Нагадаємо, впродовж минулого тижня представники ОПОРИ зафіксували кілька фактів непрямого підкупу виборців з боку кандидатів у народні депутати Вадима Лозового та Олександра Гереги.

Читайте також: За кого голосувати: у Хмельницькому презентували інструмент аналізу партій

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую