ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

На Хмельниччині фіксують випадки непрямого підкупу виборців

Вибори 5023
У вручені лотерейних білетів представники ОПОРИ вбачають ознаки непрямого підкупу виборців
У вручені лотерейних білетів представники ОПОРИ вбачають ознаки непрямого підкупу виборців. Фото: oporaua.org

У Красилові один з кандидатів розігрував квитки на матч «Україна-Португалія».

Впродовж минулого тижня кандидати у народні депутати в різних частинах області організовували різноманітні концерти та спортивні змагання. Під час них дехто навіть проводив розіграші призів, що можна вважати непрямим підкупом виборців. Про такі випадки повідомляють представники Громадянської мережі ОПОРА.

За інформацією ОПОРИ, днями у Красилові громадська організація «За конкретні справи» організувала футбольний чемпіонат для дитячих команд з Нетішина, Ізяслава, Красилова, Теофіполя і Білогір’я. Крім того, на ньому зіграли команди «Зірки національної збірної України» та «Збірна ветеранів Красилівського району».

Під час цього спортивного свята волонтери агітували за кандидата у нардепи, ексголову Хмельницької облдержадміністрації Вадима Лозового. Крім прапорців, повітряних кульок і буклетів із закликами підтримати кандидата на парламентських виборах, вони роздавали глядачам і учасникам лотерейні білети з логотипом ГО «За конкретні справи». Розігрували 26 квитків на футбольний матч «Україна-Португалія».

До теми: ОПОРА розповіла, хто рахуватиме голоси виборців

«Законодавство категорично забороняє передвиборну агітацію, яка супроводжується наданням виборцям послуг, товарів, зокрема й лотерейних білетів. У видачі сертифікатів про право на відвідування футбольного матчу із поміткою «за підтримки кандидата» під час агітаційного заходу можна вбачати ознаки непрямого підкупу виборців», — зазначає координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Хмельницькій області Андрій Попик.

Як повідомляють у Громадянській мережі ОПОРА, подібні лотереї були зафіксовані у Ярмолинцях під час виступу співачки «LAMA», організованого за сприяння чинного нардепа Олександра Гереги. Тоді головним призом стала пральна машина з логотипом ГО «За конкретні справи». Крім того, про концерт і лотерею писали на сайті Ярмолинецької районної адміністрації, а її голова агітував жителів прийти на захід.

Представники ОПОРИ зазначають, що через недосконалість чинного законодавства, пропри ознаки перевиборчої агітації на подібних концертах, їх наразі не вважають порушеннями.

Нагадаємо, представники ОПОРИ на Хмельниччині вже фіксували випадки використання передвиборчої агітації без вихідних даних і адміністративного ресурсу.

Читайте також: Парламент ухвалив виборчий кодекс: як голосували представники Хмельниччини і що він змінить

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую