ye-logo.v1.2

У Хмельницькому та Кам’янці-Подільському використовують адмінресурс — ОПОРА

Вибори 3368
«Характерною ознакою цієї передвиборчої кампанії стало проведення кандидатами різноманітних концертів», — Андрій Попик (з правого боку)
«Характерною ознакою цієї передвиборчої кампанії стало проведення кандидатами різноманітних концертів», — Андрій Попик (з правого боку). Фото: автора

Представники ОПОРИ вважають порушенням, коли місцева влада надає перевагу конкретним кандидатам.

Сьогодні, 19 липня, під час пресконференції представники Громадянської мережі ОПОРА та обласної поліції підсумували тенденції передвиборчої кампанії на Хмельниччині. За її час було зафіксовані випадки розповсюдження агітації без вихідних даних, напади та погрози кандидатам, непрямі підкупи виборців і використання адміністративного ресурсу.

За словами координатора спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Хмельницькій області Андрія Попика, виборча кампанія розпочалася спокійно. Ближче до її завершення почастішали випадки порушень виборчого законодавства. Крім того, чинні народні депутати продовжують піаритися на субвенціях. Тобто з державної скарбниці виділяються кошти на будівництва шкіл, амбулаторій, а нардепи починають приписувати ці заслуги собі.

«Також ми зафіксували випадки використання адміністративного ресурсу. Міська влада Хмельницького та Кам’янець-Подільського свідомо надає перевагу конкретним кандидатам у нардепи, які використовують здобутки місцевого самоврядування у своїй агітації», — зазначив Андрій Попик.

До теми: За кого голосувати: у Хмельницькому презентували інструмент аналізу партій

Як він зазначив, характерною ознакою передвиборчої кампанії стало проведення кандидатами концертів, спортивних змагань і відкриття літніх кінотеатрів для своїх виборців. Під час їх проведення фіксувалися випадки непрямого підкупу виборців шляхом розіграшу цінних призів.

«Наразі ми чекаємо, коли всі кандидати у нардепи подадуть свої фінансові звіти у Центральну виборчу комісію, — додає громадський омбудсмен із захисту виборчих прав ОПОРИ у Хмельницькій області Володимир Гарієвський. — Після цього зможемо проаналізувати, чи фінансування таких розважальних заходів проходило з дотриманням чинного законодавства. Якщо виявимо порушення, звернемося до правоохоронців».

Поліція склала сім адміністративних протоколів за порушення виборчого законодавства, а до ЄДРР внесла чотири повідомлення про кримінальні провадження.

Заступник начальника Головного управління Національної поліції у Хмельницькій області з напрямку превенції Валентин Білянський розповів, що правоохоронці вже склали сім адміністративних протоколів за фактами порушення виборчого законодавства. Шість повзано з розповсюдженням агітації без вихідних даних або недостовірною інформацією, один — з порушення обмежень щодо вироблення агітаційних матеріалів.

«Також до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесли чотири кримінальних провадження. Останній випадок стався вчора у Хмельницькому поблизу залізничного вокзалу. Стався конфлікт між представниками двох кандидатів, під час якого один з волонтерів отримав легкі тілесні ушкодження, — зазначає Валентин Білянський. — Крім того, одне провадження зареєстровано за статтею «Хуліганство» через нанесення кандидатку з Городка нових поранень, а також «Погроза вбивством» у Шепетівці та «Підкуп виборців».

Читайте також: ОПОРА розповіла, хто рахуватиме голоси виборців

 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую