ye-logo.v1.2

Гіпертоніки можуть купувати ліки зі знижкою

Здоров'я 4127
Ліки для гіпертоніків стануть дешевшими.
Ліки для гіпертоніків стануть дешевшими.. Фото: clip.dn.ua

У регіонах України запрацював механізм часткового відшкодування для громадян вартості ліків від гіпертонії.

Його запроваджено у рамках реалізації другого етапу Пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою. 

Для успішного втілення проекту МОЗ України розробило чіткі методичні рекомендацій для лікарів щодо правил виписування рецептів на такі лікарські засоби. Рецепт виписується на рецептурному бланку форми № 1 із зазначенням міжнародної непатентованої назви препарату (молекули), дози та має бути завірений печаткою лікувально-профілактичного закладу. Його можна отримати у кардіолога, терапевта, педіатра, сімейного лікаря. Рецепт дійсний протягом 1 міс з моменту видачі та зберігається в аптечному закладі. Рецепт гарантує хворому одержання знижки на ліки, а аптекам, в свою чергу, відшкодування тієї знижки, яку вони надають пацієнтові.

За словами фахівця, аби механізм, за яким купуються такі ліки, був зрозумілий самим гіпертонікам, Держлікслужба України розробила спеціальні рекомендації також для провізорів та фармацевтів. Так аптекар, неодмінно перевіривши у покупця наявність відповідного рецепту, має запропонувати йому передусім більш доступний лікарський засіб, який містить виписану в рецепті молекулу. Потому обрахувати його вартість за спеціальною формулою. При цьому пацієнт сплачує не усю вартість ліків, а лише різницю між роздрібною ціною та референтною ціною, тою, яка була визначена МОЗ.

Різницю у вартості ліків аптекам повертає держава. Як повідомляє прес-служба МОЗ, для здійснення відшкодування цього року передбачено субвенцію з державного бюджету в розмірі 40 млн гривень.

Під час реалізації першого етапу проекту ціни на ліки проти гіпертонії були знижені доволі суттєво. Так здешевлення їхньої вартості сягнуло в середньому 20% (від 15% до 25%), залежно від діючої речовини препарату. Нині держава регулює ціни на 7 молекул, які містяться в цих ліках, а саме: еналаприл, лізиноприл, бісопролол, метопролол, небіволол, амлодипін та ніфедипін.

На меті в проекту вирішення передусім таких головних завдань як: зниження вартості препаратів для лікування артеріальної гіпертензії, значне збільшення числа гіпертоніків, які не займаються самолікуванням, а постійно приймають ефективні гіпотензивні препарати за рекомендацією лікаря, а також збільшення частки доступних та ефективних кардіологічних препаратів на українському фармацевтичному ринку.

Довідка:

В Україні зареєстровано понад 12 млн осіб, хворих на артеріальну гіпертензію. З них систематичне лікування отримують лише 14%, періодично приймають лікарські препарати 35%. Усі інші звертаються до них тільки для того, щоб угамувати біль. Щорічно цю хворобу виявляють у 1 млн українців.

Високий артеріальний тиск значно підвищує ризик захворіти на ішемічну хворобу серця, мозковий інсульт, а також на серцеву та ниркову недостатність, призводить до враження судин й очей. У людей з високим тиском у 3-4 рази частіше розвивається ішемічна хвороба серця і в 7 разів — порушення мозкового кровообігу. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую