ye-logo.v1.2

Фруктова екзотика на вашому столі

Здоров'я 4190
Фото: http://ufc.ua/

Зараз у магазинах можна знайти те, про що наші батьки тільки у книжках читали: їстівна екзотика, красива та смачна. Але чи варто давати дитині ці фрукти?

 Батьки поспішають побалувати своїх дітей заморськими фруктами, бажаючи урізноманітнити дитячий раціон і поповнити запас вітамінів.
Але знайомство з екзотичними фруктами може закінчитися неприємностями. Рекомендується включати в раціон дитини тільки ті продукти, які характерні для її рідного кліматичного поясу. Річ у тім, що генетично у нас закріплюються певні смакові переваги і «рідні» продукти засвоюються краще. А ось незвичні можуть подразнювати травну та імунну системи. А результатом буде розлад шлунка та алергія. Ще один мінус заморських плодів – вони хімічно оброблені, щоб краще та довше зберігалися. Але чи варто накладати табу на такі фрукти? Зовсім ні, проте потрібно бути обережними.
Дієтологи рекомендують давати екзотичні фрукти дитині не раніше 3-річного віку, і до того ж поступово. Для безпеки добре промийте фрукт під проточною водою і ошпарте окропом.
Екзотичні фрукти, так само як і українські, містять багато корисних речовин! У них всі ті ж вуглеводи (цукор, пектин і клітковина), кислоти, вітаміни і мінеральні солі. Кожний з цих фруктів корисний по-своєму.
БАНАН містить багато корисного для травної системи пектину, а також вітаміни і мікроелементи. Проте в банані є і серотонін – речовина, яка може спровокувати алергію.
АНАНАС багатий на вуглеводи, вітамін С, калій і мідь, тому рекомендується при анемії, захворюваннях печінки, нирок і серця. Протипоказання: підвищена кислотність і гастрити.
ФЕЙХОА, крім вітамінів і мінеральних речовин, багата на розчинні сполуки йоду.

ГУАВА містить кальцій, фосфор і залізо, а вітаміну С в ній у 5 разів більше, ніж у апельсина.
КІВІ – рекордсмен із вмісту калію, міді та вітаміну С.
ЦИТРУСОВІ покращують апетит і зміцнюють імунітет. Можна вживати для профілактики гіповітамінозу, анемії, захворюваннях печінки, серця, судин і нормалізації травлення. Проте потрібно бути обережними, тому що часто виникає алергія і подразнюється слизова оболонка шлунка.
МАНГО, АВОКАДО ТА ПАПАЙЯ – доволі сильні алергени, тому вживати їх потрібно обережно.

Підготувала Валентина КОЛИЖНЮК.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую