ye-logo.v1.2

Обережно-ожеледиця!

Здоров'я 2332
Фото: http://ru.tsn.ua

Щорічно реєструється сумна статистика травмувань, пов'язаних із ожеледдю: протягом небезпечного сезону лікарі надають допомогу тисячам громадян, які постраждали на льоду. Пропонуємо вам прості рекомендації, як вберегтися від значних неприємностей у період ожеледиці.

 Пам'ятайте, що найкращими для льоду є підошви з мікропористої чи іншої м'якої основи та без високих підборів. Людям похилого віку краще в “слизькі дні” взагалі не виходити з дому. Але якщо потреба змусила, не соромтеся взяти палицю з гумовим наконечником або з шипом. Якщо у вас із собою важка сумка, то вона повинна бути такою, щоб її можна було носити через плече. Пам'ятайте, що дві третини травм люди старші 60 років одержують при падінні. Прогулянки ж вагітних жінок в ожеледицю без супроводу — також небезпечні для здоров'я. Не виходьте без потреби на вулицю, якщо ви слабкі та неспритні. Зачекайте поки не приберуть сніг і не розсипають пісок.

Як можна зменшити ризик травм у ожеледицю?
1. Про всяк випадок будьте завжди напоготові. Ходіть, не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, а ступайте на всю підошву. Руки повинні бути не зайняті сумками. Пам'ятайте, що поспіх збільшує небезпеку падіння, тому ходіть, не поспішаючи.
2. При втраті рівноваги - швидко присядьте, це найкращий спосіб втриматися на ногах. Так ви впадете з мінімальним збитком для свого здоров'я. У момент падіння стисніться, напружте м'язи, а доторкнувшись до землі, обов'язково перекотіться - удар, спрямований на вас, пом'якшиться і витратить свою силу при обертанні.
3. Не тримайте руки в кишенях - це збільшує можливість не лише падіння, але й отимання важчих травм, особливо переломів.
4. Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті льодом. Крім того, люки можуть бути погано закріплені й перевертатися.
5. Не ходіть із самого краю проїжджої частини. Це завжди небезпечно, а на слизькій дорозі особливо. Можна впасти та потрапити на дорогу, а автомобіль може виїхати на тротуар.
6. Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю. Пам'ятайте, що в цей час значно збільшується гальмівний шлях машини і падіння перед автомобілем, який рухається, призводить, як мінімум, до каліцтв, а можливо і до загибелі.
7. Небезпечні прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані. У стані сп'яніння травми частіше всього важкі, всупереч переконанню, що п'яний падає завжди вдало. У стані сп'яніння люди не так чутливі до болю та при наявності травми своєчасно не звертаються до лікаря, що завдає згодом додаткових проблем та неприємностей.

Перед виходом із дому:
- змайструйте на підошви та підбори вашого взуття “льодоступи”: прикріпіть на них шматок поролону (за розмірами підошви) або лейкопластиру;
- наклейте ізоляційну стрічку на суху підошву і підбори (хрест-навхрест) і перед виходом натріть піском (на один-два дні вистачає);
- натріть наждаковим папером підошву перед виходом, а краще прикріпіть його до взуття (але від води піщини наждакового паперу рано чи пізно обсипляться);
- намастіть на підошву клей типу “Момент” та поставте взуття на пісок, після чого сміливо виходьте на вулицю.

Якщо уникнути падіння не вдалося
Якщо ви впали і через деякий час відчули біль у голові, нудоту, біль у суглобах, у вас утворилася опухлість - терміново зверніться до лікаря в травмпункт, інакше можуть виникнути ускладнення з негативними наслідками. І тримайтеся подалі від будинків, ближче до середини тротуару. Взимку, особливо в містах, дуже велика небезпека - це бурульки.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую