ye-logo.v1.2

Підбито підсумки роботи колегії управління охорони здоров’я у 2012 році

Здоров'я 2816
Фото: mzz.com.ua

Відбулося засідання колегії управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради, на якому підведені підсумки роботи у 2012 році.

Як повідомляє Хмельницька міська рада, засідання пройшло під головуванням начальника управління охорони здоров’я Михайла Василишина.

Як зазначила секретар колегії, головний спеціаліст управління охорони здоров’я міської ради, міський терапевт Аліна Костенко, рішення колегій минулого року виконані на 90%. Залишились невиконаними і потребують подальшого вивчення питання щодо проведення тромболітичної терапії в умовах неврологічного відділення №1 Хмельницької міської лікарні хворим з гострим порушенням мозкового кровообігу, доцільності створення централізованого мамологічного кабінету, необхідності відкриття на базі кожної поліклініки та Хмельницької міської дитячої лікарні пунктів невідкладної медичної допомоги, а також створення у віддалених мікрорайонах міста амбулаторій загальної практики-сімейної медицини, тобто розширення існуючої нині мережі.
Учасники засідання активно обговорили виконання плану основних організаційних заходів управління охорони здоров’я в минулому році та затвердили аналогічний документ на 2013 рік. Як позитивний досвід відзначено проведення, так званих, шкіл-семінарів для лікарів первинної ланки з актуальних медичних тем. У планах на 2013 рік – заходи з розширення мережі амбулаторій, їх дооснащення, розмежування функцій та створення нових дільниць, які обслуговуватиме лікар загальної практики-сімейний лікар, участь у виконанні завдань державних та регіональних програм та інші дії, направлені на покращення надання медичної допомоги мешканцям міста.
Члени колегії також заслухали інформацію про виконання у місті Постанови Кабінету Міністрів України від 25.04.2012 р. №340 про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, з якою виступила провізор управління Тетяна Кузьменко. Вона, зокрема, повідомила, що Постановою Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2012 р. № 907 затвердженоzakon2.rada.gov.ua/laws/show/907-2012-п#n9 Порядок часткового відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.
Відповідно до закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» на часткове відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою на 2013 рік в державі передбачено 191,6 млн. грн.
Обласному бюджету Хмельницької області згідно Державного бюджету України на 2013 рік буде надана субвенція у розмірі понад 6 млн. грн.
За інформацією департаменту охорони здоров’я Хмельницької обласної державної адміністрації в 2012 році за рецептами лікарів міських територіальних поліклінік проведено часткове відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою аптечним закладам на суму 7128,62 грн. (707 рецептів). Оскільки ця цифра є незначною, то члени колегії запропонували ширше використовувати можливість компенсації вартості ліків та взяти на контроль кількість та дотримання порядку виписування рецептів на гіпотензивні лікарські засоби.
Доповідач наголосила, що мешканці міста, які для лікування гіпертонічної хвороби використовують енелаприл, лізиноприл, бісопролол, метопролол, небіволол, амлодипін та ніфедипін можуть звертатися до дільничних лікарів для виписування рецептів на вище зазначені препарати, адже їх тепер можна буде придбати в аптеці зі знижкою. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую