ye-logo.v1.2

Як захиститися від грипу, застуди та іншої зарази?

Здоров'я 3726
Фото: km.mns.gov.ua

Дає поради медична служба ТУ МНС у Хмельницькій області.

З настанням холодів ймовірність підхопити таке неприємне захворювання, як грип, багаторазово збільшується. На відміну від застуди, грип проявляється різким підвищенням температури, ломотою в кістках та суглобах, сухим кашлем. При простуді кашель мокрий, а підвищення температури тіла незначне. Як відомо, небезпечним є не стільки сам грип, скільки ускладнення після нього. Пневмонія, різке погіршення слуху, гайморит, захворювання серця і печінки – основні, але далеко не всі ускладнення. Тому профілактика грипу є першочерговим завданням з настанням простудного сезону.

Медична служба ТУ МНС у Хмельницькій області нагадує про такі способи профілактики грипу:
З настанням осені почніть прийом вітамінних комплексів. Приймати вітаміни фахівці радять курсами, тому що в організмі їх може накопичитися дуже багато – і настане гіпервітаміноз. Деякі вітаміни можна приймати регулярно.
Підтримуйте організм регулярними фізичними навантаженнями. Запишіться в басейн, фітнес-клуб. Відвідування лазні раз на тиждень очистить організм, дозволить зберегти сили для захисту від вірусів.
Вірусна інфекція потрапляє в організм через носоглотку, тому її потрібно захищати в першу чергу. Оксолінова мазь – метод психологічного захисту від грипу. Ефективність цього препарату при боротьбі з грипом невелика, але популярність його в народі очевидна. Замість неї можна регулярно промивати носоглотку розчином господарського мила. Цибуля і часник також сприяють боротьбі із захворюваннями. Якщо їх вживання в їжу неприємне або неможливе, то можна лікуватися їх парами, розставивши по кімнаті тарілочки з нарізаними частинками цибулі та часнику. Дітям можна повісити на шию зубчик часнику.
Традиційні засоби профілактики грипу
Традиційні засоби профілактики грипу, застуди та ГРЗ дійсно пройшли перевірку часом, однак потрібно врахувати наступне – такі засоби були ефективні в минулому, коли люди жили набагато ближче до природи, і на їх імунітет не діяло стільки руйнівних зовнішніх факторів.
Одним з найвідоміших і спірних способів профілактики грипу є вакцинація. Саме завдяки вакцинації Ви завчасно отримаєте захист від тих бактерій або вірусів, для яких вона була проведена. Якщо Ви потім і захворієте – то в легкій або стертій формі, без ускладнень, оскільки при попаданні відповідного вірусу імунна система зустріне його підготовленою, і активно розмножуватися він не зможе. Особливої актуальності вакцинація (або щеплення) набуває, якщо Ви за родом своєї діяльності змушені їхати в регіон, небезпечний для зараження. Або небезпека у вигляді інфекції сама «приходить» на місце Вашого постійного проживання, як це щороку відбувається з грипом.
Але крім позитивних моментів, вакцинація має і ряд недоліків:
вакцинацію не можна проводити спонтанно, до неї треба готуватися. Якщо перед вакцинацією не відновити нормальну роботу печінки (а вона порушена практично в усіх) або хоча б не поліпшити її, то повноцінного вироблення антитіл Ви не отримаєте і бажаного результату від вакцинації теж.
не можна робити щеплення на тлі гострого або загострення хронічного запального процесу – так як цей процес ще більше розтягнеться у часі, а потрібного імунітету Ви все одно не отримаєте. Замість імунітету від вірусу можна отримати алергічну реакцію та ослаблення імунної системи.
якщо у випадку з вірусом грипу не вгадаєте з вакциною, отримаєте напружений імунітет проти марної групи вірусів, виснажиться запас імунної системи. І при зараженні грип буде протікати тяжче.
Сучасні засоби профілактики грипу:
До епідемії грипу потрібно готуватися заздалегідь і краще це зробити, скориставшись альтернативою щепленням та провівши своєчасну профілактику грипу за допомогою сучасних лікарських засобів, здатних допомогти не допустити хворобу в сезон простудних захворювань, а якщо вона вже настала – істотно полегшити симптоми її протікання і прискорити одужання.
Одним з таких засобів є препарат Амізон виробництва компанії «Фармак». Він ефективний як для профілактики, так і для лікування грипу, застуди та ГРЗ. Амізон, на відміну від антибіотиків, стимулює вироблення в організмі інтерферону – природного захисника від вірусів, формуючи швидку реакцію у відповідь на вторгнення хвороботворних мікробів і вірусів. Всього через 6 годин після прийому ліків рівень інтерферону в крові збільшується в 2,5 рази, а через 12 годин – в 4 рази. Таким чином організм сам може впоратись з хворобою. Амізон володіє імуностимулюючими властивостями, а це значить, що якщо його почати приймати ще до хвороби (для профілактики грипу, застуди та ГРЗ), то хвороба омине вас. Причому захист діє не тільки на час прийому профілактичного курсу, а й цілий місяць після його закінчення. На даний момент існує два препарати – для дорослих і дітей (Амізон дитячий).
Прийом Амізону при виникненні перших симптомів захворювання сприяє швидкому зникненню нежитю, кашлю, лихоманки, болю в горлі, поліпшенню загального самопочуття та настрою. Крім того, Амізон не допускає появи небажаних ускладнень після хвороби. Ліки діють незалежно від типу вірусу і відпускаються в аптеках без рецепта лікаря.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую