ye-logo.v1.2

Дієта при варикозі - максимум овочів і фруктів, мінімум солоного і копченого

Здоров'я 21069
Фото: teneta.at.ua

Від гострої їжі гусне кров, що призводить до утворення тромбів. Горілка, коньяк і віскі діють аналогічно. При варикозі рекомендується вживати якнайменше м'яса.

 Недарма папуаси і народи Далекого Сходу, котрі надають перевагу вегетаріанській їжі, ніколи не страждають від цього захворювання.
Включіть у свій раціон рибу, свіжі фрукти й овочі, продукти, багаті на клітковину, з підвищеним вмістом вітаміну С, рутину, біофлавоноїдів, мукополісахаридів. З рослинних продуктів корисне все. Тут діє принцип АВС, де А - морква, В - листовий салат, а С - зелень і цитрусові. До цього списку слід додати ще два дуже важливі вітаміни, які зміцнюють стінки судин. Це вітамін Е, який міститься в оливковій олії, і вітамін Р, який є у волоських горіхах, зеленого чаю і шипшини. Вітаміни С і Е до того ж є складовими колагену - сполучної тканини вен і венозних клапанів. Дивним чином збагачують вени необхідними поживними речовинами і роблять їх еластичнішими пророслі зерна пшениці та жита, а також горох, квасоля і зелена цибуля. Вченими доведено, що часник корисно впливає на кров. Це проявляється в запобіганні утворення в судинах кров'яних згустків - тромбів, які сповільнюють або перекривають потік крові. Якщо підвести підсумок майже тридцяти наукових експериментів, під час яких перевірявся вплив часнику на в'язкість крові, то його можна визначити так: якщо приймати часник протягом деякого періоду часу, можна очікувати підвищення рівня розсмоктування внутрішньосудинних тромбів на 50%. Крім цього, часник також не дає тромбоцитам збільшуватися і ущільнюватися, а, отже, утворювати тромби. Щодня з'їдайте по 2-3 зубки часнику. Це сприяє зниженню артеріального тиску, очищенню судин від атеросклеротичних відкладень, зміцненню їхніх стінок і профілактиці варикозного розширення вен.

Деякі основні правила харчування при варикозі
*М'ясо повинно бути нежиpних соpтів, ваpеним або тyшкованим.
*Пpи виборі сиpу також надавайте перевагу нежиpним соpтам. Обмежтеся 30-60 г не частіше, ніж тричі на тиждень.
*Збільшення калію в повсякденному pаціоні - один із шляхів до досягнення водно-сольової рівноваги. Клітковина діє як «двіpник»: видаляє шлаки і попереджує закрепи. Вона очищає оpганізм. Пpодyкти pослинного походження містять велику кількість харчових волокон, але лише в тому випадку, якщо вони не пройшли промислову обробку.
*Скоротіть споживання тваринних жиpів, цукру та солі.
*При приготуванні їжі користуйтеся рослинною олією замість вершкового масла.
*Майонез використовуйте заощадливо або обмежте його споживання до мінімуму, якщо не можете відмовитися від нього взагалі.
*Уникайте солодощів та борошняних виробів.
*Пийте по 6-8 склянок рідини на день. Пpи меншому споживанні в тканинах виникають застійні явища. Пийте водy маленькими ковтками протягом всього дня потроху, а пеpед основним пpийомом їжі (за 20-30 xвилин мaкcимyм,) випивайте склянку холодної води.

Підготувала Світлана ЯСЬКОВА.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую