ye-logo.v1.2

Як обрати якісний термос?

Здоров'я 8420
Фото: http://danielshop.com.ua

Термос – це незамінна річ у туристичному поході. Його можна взяти з собою на пікнік чи на прогулянку в холодну пору року.

 Сучасні термоси дозволяють зберігати не тільки гарячі, а й холодні напої, а крім цього деякі моделі призначені для зберігання харчових продуктів. Якісний термос повинен зберігати температуру, не нижчу, ніж +50°С протягом 24-х годин з моменту, коли в нього налили гарячий напій.
Перед тим, як купувати термос, вам слід, перш за все, визначитися, з якою метою ви будете його використовувати. Для домашніх потреб краще обрати термос з широким горлом і універсальною пробкою. Термос зі скляною колбою буде чудовим варіантом для заварювання трав’яних чаїв. А вірним супутником туриста стане легкий вакуумний термос.

Колба
Вибір колби, а точніше, термоса з колбою із певного матеріалу, залежить від того, куди ви плануєте його брати. Зрозуміло, що скляна колба досить легко може пошкодитися, тому такий термос буде не найкращим напарником у подорожі. Він може легко пошкодитися при падінні на землю, і може втратити свої корисні властивості. Але скляний термос стане незамінним варіантом для вашого дому – він гігієнічніший.
Вважається, що з точки зору якості зберігання продуктів скляна колба зручніша та якісніша, ніж металева. Скляна колба чудово зберігає тепло і легко відмивається від залишків напоїв чи їжі. Але вона може легко тріснути. Що стосується металевої колби (зі звичайної чи нержавіючої сталі), то вона «працює» не гірше, ніж скляна. Але металеву колбу важче мити – до неї дуже щільно пристають залишки їжі та сліди від заварки. Ті колби, в яких шийка досить широка, миються легше.

Об’єм
Об’єм сучасних термосів варіюється від 0,25 л до 40 л. Чим більший об’єм термоса, тим краще і довше він зберігає тепло.
Якщо вам, наприклад, термос потрібен на роботі, зверніть увагу на термочашки. Це різновид термоса невеликого об’єму (0,25 - 1 л). Для походу чи туристичної поїздки краще обрати невеликий термос об’ємом приблизно 1-2 л, який легко поміститься в рюкзак і не займатиме багато місця. Якщо ви обираєте термос для дому, то обирайте ємність великого об’єму (10 – 40 л). Дуже зручною і потрібною опцією домашнього термоса є помпа, за допомогою якої зручно наливати напої.

Перевірка якості
Обираючи термос, обов’язково врахуйте, що ви обираєте річ не на один день, тому зверніть увагу на наступні поради.
• При струшуванні термоса ви не повинні чути сторонніх звуків чи тремтіння. Якщо ви чуєте, як колба стукає об стінки ємності, це свідчить про те, що вона погано закріплена і, швидше за все, служитиме погано.
• Відкрийте пробку і понюхайте термос всередині. Якщо відчуєте неприємний запах – перед вами виріб із неякісних матеріалів. Таку річ краще не купувати, оскільки продукти, які ви в ній зберігатимете, вбиратимуть в себе шкідливі речовини.
• Перевірте пробку, наскільки щільно вона закручується. Якщо вона прилягає не щільно, термоспогано зберігатиме тепло.
• В домашніх умовах можна провести невеликий тест: наповніть термос окропом, закрийте пробку і почекайте 10 хвилин. Зверніть увагу, що корпус термоса не повинен нагріватися. Якщо ви помітили такий недолік, краще спробуйте повернути покупку в магазин.

Не забувайте про те, що за термосом треба доглядати. Якщо ви користуєтеся ним щодня, звикайте до регулярного чищення. Термос треба мити теплою водою, а після цього протирати сухою тканиною із зовнішнього боку. Залиште термос відкритим, щоб він просох всередині.

Підготувала Катерина ДАНІЛКОВА

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую