ye-logo.v1.2

Від кислотно-лужного балансу залежить здоров'я наших органів

Здоров'я 18874
Фото: www.molodye-mami.ru

Те, що ми їмо, під час обміну речовин утворює або кислоту, або луги, які потрапляють у кров.

 Зайва кислота в організмі викликає діабет, луг - камені в нирках. Виправити ситуацію можна лише правильним харчуванням. Тим більше - це нескладно, просто пам'ятайте про збалансованість. Намагайтеся компонувати їжу так, щоб кислота нейтралізувалася великою за обсягом кількістю лугу — до прикладу, м'ясо їжте з хорошою порцією капусти або овочів гриль. Шкідливі продукти виключіть або вживайте їх по мінімуму. А якщо вже “згрішили” цукеркою чи тортом, додайте до них декілька морквин або яблук і випийте трав'яний чай.

Небезпека “перебору”
Наслідків від закислення куди більше, ніж від залужнення. Річ у тім, що зайві луги виводяться з організму легше й практично повністю, та й проблема ця виникає, зазвичай, у «чистих» вегетаріанців і сироїдів. Але одна небезпека
все ж таки є: в нирках при виведенні з сечею лугів можуть затримуватися камені. А ось при “переборі” кислоти наслідків побільше. У нормі наша кров має слаболужну реакцію. Навіть при невеликому зсуві в кислий бік червоні кров'яні тільця - еритроцити - зліплюються, кров стає густішою і застоюється в капілярах. А це може стати причиною варикозу або погіршення зору. А якщо закислення триває довго, то це може призвести до інфаркту. Лейкоцити зменшуються в розмірах і стають малоактивними, але ж їх роль - захищати нас від інфекцій. При підвищеній кислотності знижується здатність гемоглобіну зв'язувати кисень - може виникнути кисневе голодування тканин. Щоб кров не закислювалася занадто сильно, організм всіляко позбавляється від залишків кислоти. До прикладу, через шкіру та печінку. З'являється печія - ознака підвищеної кислотності шлунка. Від “кислої” слини руйнуються зуби. Частина кислот виводиться із сечею - і якщо ниркам доводиться часто робити це, в них з'являються пісок і камені «кислотного» походження, урати і оксалати. Йдуть шкідливі речовини і через легені. У кислому pН дихальної системи мікробам розмножуватися набагато легше, а це сприяє розвитку застуд, бронхіту, пневмонії та гаймориту. Надлишки кислоти, які не вивелися і не знешкоджені,
накопичуються в тканинах, передусім, у м'язах. А ще організм може заховати її в жир і відправити подалі від життєво важливих органів — так виникає целюліт.
У кислому середовищі чудово почуваються гельмінти, грибки, віруси, бактерії. До того ж коли організм закислений, це може стати поштовхом до розвитку онкології.

Підбираємо харчові пари
Намагайтеся компонувати їжу так, щоб кислота нейтралізувалася лугами. Ідеальне меню на день — на сніданок будь-яка каша, змішана з фруктами. Фрукти потрібні ще й тому, що вони прискорюють очисні процеси в організмі, які активно проходять у нас з 4 години ранку до полудня. Тільки натщесерце не варто їсти цитрусових: їхня кислота роз'їдає слизову оболонку, що шкідливо при виразці та гастриті. На обід на вашому столі має бути велика тарілка салату з сирих овочів і порція м'яса, а на вечерю - щось легке, на зразок
йогурту і невелика кількість зелені. Пийте більше чистої води (2-3 л на день): вона допомагає виводити надлишки кислоти і лугів.

Кислотно-лужна енциклопедія

Сильно закисляючі продукти: нежирне м'ясо (особливо телятина), птиця, риба, раки, устриці, мідії, молочно-кислі продукти, яйця, цукор і всі солодощі, борошняні вироби (особливо з білого борошна), продукти з харчовими домішками, консервантами, фарбниками й ароматизаторами, рафінована їжа, копченина, алкоголь, цигарки.

Слаболужні: вода, молоко, сир, вершкове масло і свіжа сироватка, сало, картопля, горіхи, олія соняшникова (нерафінована), олія оливкова.

Слабокислі: жирна свинина, жирні сорти риби, сир, крупи (вівсянка і гречка), сушені бобові (горох, квасоля), кава, чорний чай, варення, зацукровані фрукти,
соки з цукром, мед.

Сильнолужні: харчова сода, морська сіль, мінеральна вода, всі коренеплоди (крім картоплі), пророщені зерна пшениці, морські водорості, листова зелень, всі ягоди і фрукти, в тому числі цитрусові, сухофрукти, всі овочі, свіжі бобові, баштанні, кориця, валеріана, солодковий корінь, соєвий соус, насіння маку, горіхи кеш'ю, перець, насіння гірчиці, трав'яні чаї.

Підготувала Ангеліна ПІДЛІСНА.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую