ye-logo.v1.2

Фізичні навантаження позбавлять від депресії, самомасаж зніме втому тіла

Здоров'я 4272
Дмитра Скрипника
«Елементарний масаж, який допоможе відновити сили, можна зробити самому або попросити близьку людину», - каже масажист Оксана Шевчишена.. Фото: Дмитра Скрипника

Як підтримати тіло в тонусі, підбадьорити себе фізично та емоційно, позбутися депресії, зняти втому та стрес у холодну пору року, розповідає Оксана Шевчишена, котра практикує класичний тайський масаж та жіночу слов’янську гімнастику.

 - Основні поради для підтримання здорового тіла і духа?
- Потрібно обов’язково рухатися, особливо, якщо ведете сидячий спосіб життя. Звісно, люди зараз дуже зайняті. Але якщо не вдається виділити час для прогулянки, можна йти пішки на роботу чи з роботи. Хоча б годину вдень слід ходити для підтримання здоров’я, а ще займатися чимось додатково хоча би двічі на тиждень — фітнесом, йогою, аеробікою... Тут немає особливих рекомендацій, кожен індивідуально обирає для себе те, що йому подобається найбільше.
Не секрет, що харчування також впливає на здоров’я. Важливо не переїдати (порція, яку нормально здатен вмістити шлунок за прийом їжі — це об’єм вашого кулака). Але й у дієтах немає нічого хорошого. Якщо організм позбавлений чогось під час дієти, потім він інтенсивно накопичуватиме це. Слід прислуховуватися до власного організму, він підкаже, що і коли їсти.
Також дуже важливе позитивне налаштування. Позитивні думки сприятимуть гарному настрою, а якщо думати весь час про проблеми і хвороби, вони лише поглиблюватимуться.
Ще дуже важливо, особливо для жінок, займатися творчістю. Це може буде рукоділля, малювання чи щось інше, що приносить задоволення. Така діяльність нормалізує гормональні процеси, а також покращує емоційний стан.
Ще дуже важливо висипатися.
- А скільки часу потрібно відводити для здорового сну?
- Це кожна людина має відчувати: комусь вистачає сім годин, а комусь треба дев’ять. Наприклад, жінкам варто спати більше, ніж чоловікам. А тим, хто працює фізично, вистачить менше годин сну для відновлення нервової системи, ніж людям з емоційною та відповідальною роботою.
- Що варто зроби зранку, щоб весь день почуватися бадьорим?
- Дуже добре приділити зранку кілька хвилин медитації, дихальним вправам. Хоча би дві хвилини посидіти у тиші, заглибитися у себе.
Особисто я роблю щоранку дві легкі вправи ось уже протягом двох років і усім рекомендую. Вони знімають втому спини на цілий день.
Сідаємо на коліна, нахиляємося вперед і ставимо руки перед собою, підіймаємо сідниці і стаємо в позу стола, коліна на ширині плечей. Сідаємо на п’ятки, руки тягнемо максимально вперед, а таз — максимально назад. В цій позі намагаємося розслабити спину, і зробити 5-6 входів животом. Знову встаємо в позу стола і вигинаємося в протилежному напрямку: таз притискаємо до підлоги, спираємося на рівні руки. Друга вправа робиться аналогічно, тільки коліна ставимо не на ширині плечей, а разом.
Щоб збадьоритися зранку, можна влаштувати контрастний душ: мінімум три рази змінювати гарячу воду на холодну, максимум — залежить від вас. Але слід пам’ятати, що зайве старання може піти на шкоду, можна захворіти. За системою загартовування Іванова, вплив холодної води на організм повинен не перевищувати двох хвилин, інакше із корисного він перетвориться на руйнівний.
- А як можна зняти втому після важкого робочого дня?
- В першу чергу я рекомендую масаж. І не обов’язково звертатися до фахівця, близька людина може зробити елементарний масаж, який розслабить і відновить ваші сили: спочатку робити легкі погладжування, потім додати трохи зусиль, і наприкінці знову перейти до легких рухів. Можна застосувати ароматичні олії. Десяти хвилин такого масажу достатньо для відновлення сил.
І навіть людина сама може розім’яти собі шию чи помасажувати ділянку зап’ястя. Останнє знімає як фізичну, так і емоційну втому.
Для зняття дуже сильної втоми допоможе інтенсивний самомасаж. Двома руками, сильно натискаючи пальцями, жорстко й інтенсивно проминаємо усе тіло. Починаємо масажувати ліву ногу, від ступні до сідниці і поясниці, аналогічно праву. Далі масажуємо спину знизу вгору, скільки можемо дістати, потім плечі, руки: спочатку ліву зверху вниз (від плеча до кисті) і навпаки, і аналогічно ліву. Далі масажуємо груди, живіт, і закінчуємо, ніби вминаючи живіт у пупок. Ця вправа потребує трохи часу, зате після неї можна хоч на другу зміну йти працювати.
І ще одна вправа, що допоможе зняти злість і агресію. Потрібно поставити ноги на ширині плечей, коліна трохи зігнути, нахилитися вперед, розслабитися, руки довільно звисають. Інша людина плескає вас спочатку по спині, потім по руках, ногах, по всьому тілу. Інтенсивність плескання визначається за порогом чутливості людини.
- А від депресії що допомагає?
- Депресію найкраще виводити за допомогою фізичних навантажень: позайматися на тренажерах, побити боксерську грушу. Якщо немає можливості, можна і вдома попрацювати, і на городі.
А ще для гарного самопочуття важливо спілкуватися з приємними людьми. Побільше проводьте часу з тими, в чиїй компанії почуваєтеся комфортно і спокійно, і за можливості обмежте спілкування з неприємними для вас людьми.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую