ye-logo.v1.2

«Штучна вагітність»

Здоров'я 3366
Дмитра Скрипника
«Якщо вам встановили діагноз «безпліддя», не впадайте у розпач - сучасна медицина може допомогти вам пізнати радість материнства», - каже Дмитро Кушніренко.. Фото: Дмитра Скрипника

Сучасні репродуктивні технології мають багато можливостей допомогти безплідній парі народити здорову дитину

 За статистикою, кожне п'яте подружжя в Україні – безплідне. Але з розвитком медичних технологій зачаття дитини – це вже зовсім не таїнство. Секс більше не є обов'язковою передумовою для народження. Для штучного запліднення є лише один необхідний момент – гроші.
Взагалі пару вважають безплідною, якщо вагітність не настає при регулярному статевому житті протягом одного року, без застосування контрацепції. За даними спеціалістів, 30 відсоткам подружніх пар завагітніти вдається в перші три місяці, 60 відсоткам - упродовж наступних семи, решті 10 – протягом останніх 11-12 місяців після початку регулярного статевого життя. Частота безпліддя, згідно зі статистичними даними, коливається від 10 до 20 відсотків. Причому, в третині випадків дітородна функція знижена в обох партнерів. Найперше, що потрібно зробити у такому випадку — звернутися до свого гінеколога. У Хмельницькому консультації та лікування з приводу безпліддя можна отримати в міському перинатальному центрі, а також в обласному центрі планування сім'ї, що діє в обласній лікарні. Однак, думка про те, що при безплідді обстежуватися і лікуватися має тільки жінка, хибна. До лікаря слід прийти обом — і чоловікові, і жінці.
Причин безпліддя – як жіночого, так і чоловічого – дуже багато. І у деяких випадках жінці може допомогти спеціальне лікування, яке можна пройти і в лікарнях нашої області. Якщо таке лікування протягом двох років не приносить бажаного результату, потрібно звертатися до допоміжних репродуктивних технологій
«Безвиході, як це було раніше, у питанні безпліддя сьогодні немає, – каже гінеколог-ендокринолог Хмельницького міського перинатального центру Дмитро Кушніренко. – Репродуктивні технології добре розвинуті не лише у закордонних клініках, вони працюють і в Україні. Однак, за більшість з них пацієнтам доводиться платити. Приміром, метод стимулювання циклу овуляції обійдеться у суму від десяти тисяч гривень. Це можна зробити у Хмельницькому. При цьому методі під дією гормонів стимулюють овуляцію і створюють умови, коли яйцеклітина визріє і вийде з фолікула. Запліднення можливе у природному циклі».
Інший — так званий метод ІКСІ (ICSI), що у перекладі з англійської («Intra Cytoplasmic Sperm Injection») – «введення сперматозоїда в цитоплазму ооцита». Процедура ІКСІ, як правило, виконується при чоловічому безплідді. Полягає у введенні сперматозоїдів безпосередньо в яйцеклітину. Коштує процедура понад 20 тисяч гривень. Однак, враховуючи медикаменти та додаткові обстеження, ця сума може дійти до 40 і більше тисяч. Саму процедуру виконують за день – два. Після чого жінка надалі спостерігається у свого лікаря. Інший популярний метод – екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ), його ще називають in vitro . Це процес, коли ембріолог з'єднує яйцеклітини зі сперматозоїдами в пробірці. В організм жінки вводиться вже запліднена яйцеклітина. Вартість процедури – за 20 тисяч гривень, але з урахуванням медикаментів та додаткових послуг виходить вдвічі більше.
Лікарі зауважують, що з першого разу успіх очікує лише 30-40 відсотків пар. Найчастіше вдале запліднення відбувається з третього – четвертого разу. А ось платити доведеться за кожну спробу.
Є в Україні свій банк сперми, так само, як і банк яйцеклітин. Існують вони далеко не в усіх клініках, адже для цього потрібні високотехнологічне обладнання, адже сперма та яйцеклітини зберігаються у барокамерах при температурі -180 градусів. Якщо умови не порушуються, зберігати їх можна десятиліттями.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую