ye-logo.v1.2

В Хмельницькому підготували батьків, котрі готові виховувати ВІЛ-інфікованих дітей

Здоров'я 2690

Спеціалісти твердять, що в області збільшується кількість дітей, котрим ставлять невиліковний діагноз

Щороку кількість вагітних ВІЛ-інфікованих зростає на 20-30% і це найбільший показник в Європі.  Зокрема, з 1987 року близько 2000 українських дітей отримали ВІЛ від своїх матерів. Такі дані днями були озвучені на брифінгу для обласних засобів масової інформації на якому обговорювалися результати тренінгу для батьків та опікунів, які виховують ВІЛ-позитивних дітлахів.   

До речі, лише на початку осені, за інформацією обласного центру профілактики ВІЛ/СНІД, на Хмельниччині, котра має найвищий показник захворюваності на ВІЛ/СНІД серед західних областей, народили 39 ВІЛ-інфікованих жінок. Ще 23 дитини вже мають невиліковний діагноз. Проте, за словами фахівців центру, це не межа - нинішнього року  не було жодного тижня, аби в центрі не виявили все нових і нових пацієнтів.    

За інформацією, яка прозвучала на брифінгу, від десяти відсотків дітей, народжених ВІЛ-позитивними матерями, відмовились біологічні батьки.

«Програма з підготовки прийомних батьків, опікунів та піклувальників, які беруть на виховання ВІЛ-позитивних дітей», - зазначив Олег Каптар, асистент програми «Захист дітей» Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, - впроваджується за підтримки ЮНІСЕФ та Європейського Союзу. - Вона дозволяє потенційним опікунам та прийомним батькам подолати острах перед хворобою дітей, відчути впевненість у своїх силах». Завдяки впровадженню «Програми» організатори сподіваються, що діти-сироти,  котрі уражені ВІЛ-інфекцією та перебувають в інтернатних закладах області, вже найближчим часом будуть влаштовані у повноцінні сім’ї. До речі, окрім Хмельниччини, подібні тренінги для прийомних батьків ВІЛ-позитивних дітей вже було проведено у Києві, Криму та ще в семи областях України.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую